Kalina se narodil 9. června 1965. Vystudoval Střední výtvarnou školu v Praze na Hollarově náměstí a pak absolvoval na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy obor český jazyk - výtvarná výchova. Od roku 1990 byl členem kapely Sto zvířat, kde zpíval, hrál na perkuse, skládal hudbu a byl jejím takřka výhradním výtvarníkem.

Hrál v divadelním souboru Šrapnel, vystupoval v představení Dechovka divadla Vosto5 a byl také členem skupiny Kašpárek v rohlíku. Více než 15 let pracoval v reklamní branži jako storyboardista a artdirector.

Kapela Sto zvířat vznikla v roce 1990 ze studentské kapely Matěj Čech a poprvé se představila pražskému publiku dvojkoncertem v Malostranské besedě v Praze. Natočila dvě desítky klipů a odehrála více než 2700 koncertů v Česku i zahraničí. Za desku Rozptýlení pro pozůstalé z roku 2007 získala kapela cenu Anděl v kategorii ska a reggae.

close Poslední rozloučení s hudebníkem, frontmanem kapely Sto zvířat Janem Kalinou, který zemřel 18. srpna ve věku 58 let. info Zdroj: Deník/Radek Cihla zoom_in Poslední rozloučení s hudebníkem, frontmanem kapely Sto zvířat Janem Kalinou, který zemřel 18. srpna ve věku 58 let.

Nedávno skupina dokončila album Noční ptáci, které má vyjít 15. září. "Líbilo se mi spojení Sto zvířat a Noční ptáci. Noc je v mnoha textech na albu. Třeba v písni Provazochodci této noci, aniž bychom nějak tlačili na pilu a dělali z toho komponovanou operetu. Také náš textař Tomáš Belko noc hodně prožívá, tak jsme se vrátili ke dvěma textům z roku 1990, v nichž noc byla přítomná," řekl v červnu v rozhovoru s ČTK Kalina.