Fanoušci popkulurního žánru se mohou těšit na množství herců, komiksových výtvarníků, spisovatelů a dalších umělců. Mezi hosty je například herec a režisér Ian McDiarmid, který je nejvíce známý pro svou roli císaře Palpatina ve franšíze sérií Star Wars či herečka Christina Chong, která hraje od roku 2022 jednu z hlavních rolí v seriálu Star Trek: Podivné nové světy nebo herečka Elodie Grace Orkin ze seriálu Stranger Things.

Svou účast také potvrdil herec Danny Glover, který je známý z akčních filmů Smrtonosná zbraň a Predátor či herec Dan Fogler, který ztvárnil postavu Jacoba Kowalského ve franšíze Fantastická zvířata a zahrál si v množství seriálů jako Goldbergovi, Hannibal nebo Živí mrtví.

Těšit se mohou fanoušci také na Richarda Deana Andersona, hlavního hrdinu seriálového MacGyvera nebo představitel Jacka O’Neilla z Hvězdné brány, která bude mít na akci ještě i dalšího zástupce, a to Corina Nemce. 

Festival Comic-Con Prague 2023. | Video: Deník/ Radek Cihla

Z komiksových tvůrců vystoupí například R. M. Guéra, Frank Cho, Mahmud Asrar či Brian Bolland, ilustrátor mimo jiné ikonického díla Batman: The Killing Joke, nebo Jason Aaron, scenárista mnoha marvelovek. Nebudou chybět ani oblíbení čeští zástupci, tuzemskou komiksovou tvorbu bude reprezentovat Murin Wolf.

Comic-Conu Prague se zúčastní rovněž řada takzvaných cosplayerů, kteří svou lásku k oblíbeným fantasy hrdinům vyjadřují hlavně skrze kostýmy.

close Festoval Comic-Con Prague 2023. info Zdroj: Deník/Radek Cihla zoom_in Festoval Comic-Con Prague 2023.

K vyzkoušení budou mít návštěvníci k dispozici speciální expozici s názvem FutureCity. S pomocí virtuální reality je přenese do blízké budoucnosti Prahy. Oproti minulým ročníkům představí i plán na další rozvoj Prahy nebo novou šifrovací hru o Praze a interaktivní výstavu o pražském vodárenství.

V neděli festival nabídne takzvanou PokéTour, která představí výuku karetní hry Pokémon TCG, burzu a prodej karet, kvíz, bingo a další soutěže či tombolu včetně merche. Prostor však bude zasvěcený i sběratelským karetním hrám, wargamingu a RPG (role playing games).

„Po nástupu do časoprostorové kapsle vezmeme pasažéry na cestu do budoucnosti. Ocitnou se v Praze poháněné moderními technologiemi, řízenými na základě dat, v metropoli, která je mnohem čistší, tišší, a také daleko zelenější. Během cesty se seznámí s vládcem podzemní říše, navštíví dopravní ústřednu nebo biologickou čističku odpadních vod,“ prozrazuje za organizátory Pavel Renčín, marketingový ředitel společnosti Active Radio.

Loňský ročník Comic-Con Prague navštívilo přes 18 tisíc popkulutrních nadšenců. První takové setkání fanoušků komiksů, sci-fi a fantasy filmů, seriálů a knih se konalo v USA v roce 1970.