Praha 3 se stane centrem příznivců kvalitního piva. V pátek 31. května a v sobotu 1. června se zde na Parukářce uskuteční 11. ročník Žižkovského pivobraní.

Návštěvníci se mohou těšit na české i zahraniční pivovary a nebude chybět ani program pro děti či hudební vystoupení. Akce navíc ponese i dobročinný rozměr, ve spolupráci s projektem „Jiříkovo vidění“totiž  podpoří pacienty s amyotrofickou laterální sklerózou (ALS).

close Žižkovské pivobraní. info Zdroj: MČ Praha 3 zoom_in Žižkovské pivobraní.

Stánky budou otevřené v pátek od 12 do 21 hodin a v sobotu pak od 10 do 21 hodin. Součastí akce bude také soutěž o nejlepší pivovat, který zvolí svým hlasováním právě návštěvníci. Vítěz pak obdrží ocenění od městské části.

Vedle pivních stánků vyroste na parukářce pódium, které bude patřit  hlavně hudebním interpretům. Zatančit si bude možné při vystoupení kapel jako Move Breakers, Zooblasters, Priestly Meadows a  dalších.

Návštěvníci Žižkovského pivobraní se rovněž mohou těšit na výběr světové gastronomie. K dostání budou například belgické hranolky, řecký gyros, americké BBQ, italské pečivo, ale také tradiční české a  slovenské speciality.

Oslavy dětského dne

Na pivobraní se nezapomnělo ani na děti a jejich svátek. Na sobotu 1. června totiž připadá Mezinárodní den dětí.

„Letošní pivobraní se částečně koná na Den dětí, proto jsme rozšířili každoroční dětský program o nové aktivity. Podtrhujeme tím, že jde o slavnost, na níž si přijdou na své nejen dospělí, ale i malí návštěvníci. Pivobraní tak nabídne zábavu a příjemně strávený čas pro celou rodinu,“ přibližuje starosta Prahy 3 Michal Vronský.

Akci rozveselí kozelnické vysoupení Pana Kravaty či airbrush tetování pro děti. Po oba dny představí Sbor dobrovolných hasičů Praha - Žižkov svou techniku a Český červený kříž ukáže, jak poskytnout první pomoc. Sobotní program obohatí soutěž v otáčení pivních tácků.

Pro dobrou věc

Žižkovské pivobraní bude mít také dobročinný charakter. Na akci budou k ochutnání piva, jež jsou součástí projektu „Jiříkovo vidění“. Tento projekt vznikl na podporu nevidomého fanouška pivovarnictví.

Prodejem piva se podařilo vybrat finanční prostředky na speciální brýle, které člověku se zrakovým hendikepem pomohou rozpoznávat obličeje, předměty či barvy a právě na pivobraní dojde k jejich slavnostnímu předání.

Projekt navíc nyní rozšiřuje svou pomoc i na pacienty s ALS. Toto nemocnění způsobuje postupné ochabování svalstva a vede až k celkové paralýze člověka při zachování jeho mentálních schopností.

„Rádi dáme Jiříkovu vidění na pivobraní prostor. Výtěžek z prodeje u příslušného stánku bude věnován na pomoc lidem s ALS a jejich rodinám. Podpoříme tím dobrou věc,“ říká starosta Vronský, který nad dobročinným projektem převzal záštitu.