Den Země je sice za námi, povědomí o ekologii si ale můžete udržovat i během roku. Vybraná ekocentra v Praze a Středočeském kraji se stala součástí nové Návštěvnické hry. Cílem je získat šest dílků skládačky, která dohromady vytvoří schématickou mapu.

„Pokud účastníci hry navštíví všechna zapojená střediska ekologické výchovy Středočeského kraje a minimálně jedno ekocentrum na území hlavního města, sestaví si celou skládačku, a zároveň se dozví mnoho zajímavých informací o ochraně přírody," upřesnil mluvčí Magistrátu hl. m. Prahy Vít Hofmann.

Slavnostní vyhlášení výsledků 14. ročníku záchranářské ankety Statečné psí srdce.
Statečné psí srdce zná své vítěze. Jsou jimi čivava, jorkšír i němečtí ovčáci

Za pražská místa, která se do hry zapojila jde o Lesy hl. m. Prahy (Ekocentrum Prales a Zookoutek Malá Chuchle), Dům ochránců přírody v Praze, Stanice přírodovědců Domu dětí a mládeže hl. m. Prahy, Středisko ekologické výchovy Toulcův dvůr a Centrum popularizace ochrany přírody U studánky poznání.

Plakát Návštěvnická hra.Plakát Návštěvnická hra.Zdroj: Magistrát hl.m. Prahy

Ve Středočeském kraji je pak v rámci hry možné navštívit všechna krajská střediska ekologické výchovy – Ekocentrum Huslík, Ochrana fauny ČR, Naučné středisko ekologické výchovy Kladno – Čabárna, Ekologické centrum Orlov, Podblanické ekocentrum a Vodní dům.

Návštěvnická hra není určená pro konkrétní věkovou kategorii, omezen je však počet dílků skládačky.