Generální ředitel muzea Karel Ksandr má z návštěvnického zájmu radost. „Těší mne, že se Národní technické muzeum po složitém období spojeném s pandemií v letošním roce opět stalo oblíbeným cílem návštěvníků od nás i z ciziny,“ řekl. Zve současně další návštěvníky, kteří se budou počítat do již čtvrtého milionu. Na své si přitom přijdou i ti, kteří už v muzeu byli v minulosti – jak díky opakovanému zážitku, tak i zcela novým vjemům.

„Muzeum se stále rozvíjí. V posledním roce jsme zaznamenali další úspěchy: v Centru stavitelského dědictví NTM Plasy jsme otevřeli naši šestadvacátou stálou expozici s názvem Středověké stavební stroje, do muzejních sbírek jsme získali významné přírůstky jako například nejúspěšnější český závodní vůz Tatra 815 Puma Karla Lopraise a uvedli jsme do provozu Letenský kolotoč,“ zve generální ředitel k návštěvě.

Jana Dobisíková, která se věnuje propagaci muzea a jeho aktivit, také připomíná, že na státní svátek 17. listopadu bude Národní technické muzeum možno navštívit za snížené vstupné – dospělí zaplatí 80 Kč a děti od šesti do patnácti let polovic. Standardní jednorázové vstupné (k mání jsou ale i vstupenky pro tři návštěvy během půl roku) dosahuje 280 korun, snížené činí 150 Kč a pro děti 60. Svátek lze tedy v případě plného vstupného oslavit úsporou 200 Kč.

Vedoucí PR oddělení muzea Jan Duda doporučuje návštěvníkům nejen prohlídku stálých expozic, ale nyní radí zhlédnout například i výstavu nazvanou Hardtmuth: od uhlu k tužkařskému impériu.

„Prezentuje celou šíři činnosti architekta, vynálezce a podnikatele Josepha Hardtmutha, úspěšnou firmu, kterou založil a která dosáhla světové proslulosti, její historii a výrobky,“ konstatoval Duda. S poznámkou, že výstava vznikla ve spolupráci tří národních kulturních institucí: vedle Národního technického muzea ještě Národního zemědělského muzea a Národního památkového ústavu.