„Sdílením dobré praxe a prezentováním ženských vzorů podporuje projekt rovné příležitosti v práci i ve společnosti. Tématem tohoto ročníku je příležitost,“ řekla prezidentka spolku Business & Professional Women a zakladatelka konference Equal Pay Day Lenka Šťastná.

První den se v Clarion Congress Hotel Prague tradičně uskuteční konference, kde vystoupí třeba generální ředitelka firmy Philip Morris pro ČR, SR a HU Andrea Gontkovičová nebo několik velvyslankyň, které své země reprezentují v České republice. Ty by měly přiblížit postavení žen na trhu práce a problematiku rovného odměňování ve svých zemích.

Druhý den patří převážně mentoringu, kdy zájemkyně mohou využít rad a zkušeností manažerek a podnikatelek.

Generálním partnerem konference se stala firma Philip Morris, která získala jako první v Česku certifikát rovného odměňování Equal-Salary.

| Video: Youtube

„Stejně jako konference Equal Pay Day, i naše firma toto téma myslí vážně. Spojili jsme se proto s partnerem, který myslí obdobně, usiluje o trvalou změnu a nejen o to, aby se o rovných příležitostech jednou za rok mluvilo,“ dodává Michaela Prajerová, manažerka firmy sídlící v Kutné Hoře.

Zájemci o vstupenky na oba dny akce si je mohou pořídit zde.