Německá kapela Rammstein v čele s hlavním zpěvákem a autorem textů Tillem Lindemannem tento víkend rozpálila pražské Letňany. Během dvou víkendových dní, a to v sobotu 11. a v neděli 12. května, se na letňanském letišti sešlo celkem na 120 tisíc fanoušků.

Kapela Rammstein pražským koncertem zahájila své letní evropské turné. Rammstein jsou jednou z nejúspěšnějších německých formací vůbec. Kromě hutné a opravdu hlasité hudby a drsných textů se kapela původem z někdejší NDR proslavila zejména provokativními klipy či propracovanou a působivou pódiovou produkcí, ve které nechybí pyrotechnické efekty, a ty nechyběly ani tentokrát.

| Video: Youtube

Kapela si opět připravila pro své nadšence velkolepou show plnou ohnivých efektů. Nechyblo ani vaření klávesáka plamenometem v obřím kotli, hořící kočárek či kropení fanoušků při písničce Pussy.

Na akci dorazilo kromě těch českých také spoustu německých fanoušků. Zájem o koncerty byl veliký, vstupenky na oba dny byly vyprodány během několika dní.

A nechat si ujít jedinečnou show jen protože došly vstupenky? Nepřichází v úvahu. Několik stovek lidí dorazilo do Letňan i tak a sledovalo velkolepý koncert zpoza plotu na přilehlém poli, nezastavily je ani cedule zakazující vstup.

Po skončení koncertu čekal obrovský nápor pražské metro. Proto Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) posílil na víkendové večery provoz metra do zastávky Letňany. I tak ale vznikaly v prostorách metra velké tlačenice a vozy byly naplněny lidmi k prasknutí.

Jak to vypadá, když koncert skončí a tisíce lidí zaplní metro?

Koncert kapely Rammstein v neděli 12. května 2024 | Video: Deník/Radek Cihla

Kapela Rammstein byla založena v roce 1994 a její členové pocházejí z bývalé NDR. Většina textů skupiny je v němčině, na posledních čtyřech albech se ale v malémíře objevují i další jazyky. Mezi nejznámější singly kapely Rammstein patří například Engel, Du hast, Mein Teil, Pussy a další.