Zahrada, která se nachází v areálu Základní školy Janského, vznikla na nevyužívaném pozemku. Projekt iniciovala a realizovala městská část Praha 13, která zajistila úpravy celého prostoru.

Bylo nutné vyčistit pozemek od starých keřů a náletů, navézt novou zeminu, vybudovat chodníky a nainstalovat vyvýšené záhony a potřebné zázemí. Po těchto úpravách mohla komunita například okamžitě začít pěstovat rostliny.

| Video: Youtube

Prokopka se stala místem, kde obyvatelé mohou společně pěstovat zeleninu, ovoce a bylinky, a zároveň poskytuje prostor pro odpočinek a sousedské setkávání. Provoz zahrady zajišťuje spolek „Pro kořínky“. Spolek nejen že spravuje zahradu, ale také organizuje různé volnočasové aktivity pro všechny věkové skupiny.

Starosta Prahy 13, David Vodrážka, při slavnostní akci „Vítání léta“ ocenil úspěchy zahrady a předal spolku Pro kořínky symbolický šek v hodnotě 62 tisíc Kč.

„Komunitní zahrada slaví první rok své existence a já jsem velmi rád, že se zde lidem líbí. Minulý rok jsme tento nevyužitý prostor upravili tak, aby zde mohla komunitní zahrada vzniknout a dnes se zde konají nejrůznější akce pro komunitu i okolí. Děkuji všem, kteří na přípravě a provozu zahrady podílejí, veliký zájem veřejnosti nás velmi těší a věřím že první komunitní zahrada na třináctce bude úspěšně fungovat i nadále,“ řekl.