Día de los Muertos nebývá v Mexiku jediným „dnem“ – pestrobarevné a živé veselici, kterou UNESCO dokonce zařadilo na seznam světového nehmotného dědictví, tam patří doba od posledního říjnového dne do 2. listopadu.

V Holešovické tržnici mexické „šílenství“ vypukne hodinu před polednem – a pokračovat bude až do noci. Nabídne u nás neobvyklou podívanou, muziku – a spoustu zážitků pro chuťové pohárky.

Zdroj: Youtube

Mexický den mrtvých bude zaměřen i na představení mexické kuchyně – a jihoamerického vaření obecně, slibuje Linda Antony z Výstaviště Praha.

„Po celé odpoledne se v Hale 13 budou konat workshopy pro celou rodinu a od 19 hodin pak mexická párty, kdy hlavní hvězdy večera United Flavour vystoupí v Hale 17 od 22.15,“ doplnila.

Zdarma přístupné jsou venkovní gastro zóna s nabídkou jídla, pití a dezertů z Latinské Ameriky i dětský program v Hale 13.

Pražské Divadlo Na Fidlovačce hostilo koncert druhé SuperStar Vlasty Horvátha.
Podívejte se: 18 let na scéně oslavil Vlasta Horváth v Divadle na Fidlovačce

Tam jsou na odpoledne i (pod)večer, od 15 do 20 hodin, ohlášeny workshopy a tvoření s partou studentek Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy, učnicemi i dalšími partnery (třeba s výrobou lebky z cukru, čelenek a květinových korun nebo zdobením perníčků), divadelní workshop DidaDiv, promítání animované pohádky Coco a trhy s mexickými výrobky včetně náramků, čelenek a dalších doplňků i s potravinami. Vybírat bude možné také ze strašidelných sladkostí.

Mexický den mrtvých v Holešovické tržnici.Mexický den mrtvých v Holešovické tržnici.Zdroj: Deník/Milan HolakovskýOchutnávat mohou zájemci tacos, burrita, paellu, queasadillas, guacamole, chilli con carne a nachos, ale třeba i hotdogy v mexickém stylu, burgery, hranolky s chilli papričkami jalapeños nebo třeba sýrové makarony.

Nabídku rovněž doplní káva a drinky s alkoholem i bez – plus bochánky pan de muerto, horká čokoláda nebo sladké smažené koblížky i tyčinky churros, které se našim koblihám také podobají.

Bez vstupenek (s lístky předem dostupnými na GoOut.cz) se už neobejdou návštěvníci večerního programu, jemuž bude mezi 19. a 24. hodinou patřit Hala 17. 

Podle Antony se návštěvníci roztančené karnevalové párty, která oslaví život i smrt, tedy vlastně život po životě, mohou těšit nejenom na United Flavour, ale potěší je také vystoupení Mariachi Azteca di Praga, Lozt Mezcal a zpěvačky Naomi Villegas; hudební zážitky doplní DJ Gadjo & live jam El Checo. A samozřejmě nebudou chybět koktejly, pivo, víno a venkovní gastro zóna. Corona, tequila nebo mexická vína? Samozřejmost.