Ačkoliv kapela v minulosti několikrát avizovala konec své činnosti, naštěstí pro fanoušky se tak nestalo a jede se dál. V pondělí 6. května Elán představil nového člena kapely, klávesistu Pavola Bartovice. „Je to pro mě čest, tahle kapela je československá legenda," řekl Bartovic.

close Nový klávesista Elánu Pavol Bartovic info Zdroj: Deník/Radek Cihla zoom_in Nový klávesista Elánu Pavol Bartovic

Nový člen doplnil kapelu po odchodu Vaša Petjdla, jež loni v srpnu zemřel po krátké a těžké nemocni ve věku 68. let

Slovenská skupina navíc uvedla, že chystá nové nahrávky a další koncert. Na tiskové konferenci představila také svůj nový singl nazvaný Znova sa ma dotkni. Autorem hudby k této nové skladbě je dlouholetý člen Elánu Ľubo Horňák a text napsal Juraj Soviar.

„Před pět lety jsem přišel o velmi blízkou osobu a jelikož přišlo období, které jsme zažívali a nebylo nikomu velmi do zpěvu, tak až teď se to vlastně nějakým způsobem dostalo na povrch a přeneslo se to do této písničky," sdělil k nové písni Horňák.

Tisková konference skupiny Elán. | Video: Deník/Radek Cihla

Na začátku března kapela oznámila, že ke dvěma koncertům v Praze přidá další vystoupení, a to 7. února příštího roku. V O2 areně na koncertě navíc zahraje se symfonickým orchestrem. Na vystoupení nazvaném Elán Rock Symphony kapelu doprovodí Bohemian Symphony Orchestra Prague.

Elán naposledy koncertoval v roce 2018, kdy zakončil své turné ve vyprodané O2 aréně. Kapela se tehdy rozrostla o dechovou sekci, smyčce i vokalistky. Skupina Elán vznikla v roce 1968. Vydala 15 studiových alb, pět anglických alb i řadu kompilací, za jejichž prodeje získala 25 platinových desek.

Mezi největší hity skupiny patří písně Láska moja, Neviem byť sám, Kočka, Zaľúbil sa chlapec, Tanečnice z Lúčnice, Sestrička z Kramárov a další.