Do Kamenice je nejen pro Pražany lepší spojení než do Jílového, kde proběhlo posledních sedm ročníků. Jinak se ale pro tradiční návštěvníky mnoho nemění. Hudební dramaturgii zajišťuje stejný tým jako v minulosti. Návštěvníci se mohou těšit na zcela nový festivalový areál, pestrou gastronomii, stejně jako na program pro děti. Nově navíc workshop pro kytaristy a hráče na foukací harmoniku.

„Jurkovič jede dál. A dojel do Kamenice,“ říká Marcus Jurkovič, syn Petera a spoluorganizátor festivalu. „V Kamenici jsme našli výborné podmínky pro festival a vstřícné zastupitelstvo, se kterým jsme se rychle shodli na programu.“

Festivalový program začíná ve 14 hodin a postupně se představí David Koller s kapelou, Leo Lyons ex Ten Years After (britská blues-rocková legenda 60. a 70. let), Marcus Jurkovič, který se svojí kapelou připomene hudební tvorbu Petera Jurkoviče, rapperská legenda Prago Union, indie rock z Liberce Jarret, herec a svérázný písničkář Jiří Schmitzer a britský zpěvák a kytarista Justin Lavash.

Pro aktivní muzikanty je připraven doprovodný program, například kytarový workshop hudebnin Alexim či workshop fenomenálního harmonikáře Charlieho Slavíka. Dětem je určeno divadelní představení v cirkusovém šapitó a hřiště. Podrobnosti o programu najdete na www.jurkovicopenair.cz nebo facebooku festivalu.

Do Kamenice je ale možné přijet už dopoledne a užit si celodenní výlet – ať už formou procházky po Hornopožárských lesích, tak prohlídky hrobky rodiny Ringhofferů či rozhledny Ládví. Novinkou je velké parkoviště nedaleko festivalového areálu, možnost stanování nebo ubytování v Hotelu Valnovka. Na návštěvu je připravena i Štiřínská stodola a Restaurace Ládví.

| Video: Youtube

„Těší nás, že se k nám do Kamenice přestěhovala událost, kterou jsme Jílovákům tak trochu záviděli. Věříme, že se první ročník v novém areálu povede. Kamenice udělá všechno proto, aby nejen našim občanům rozšířila kulturní nabídku, ale aby se pro návštěvníky z okolí a z Prahy odprezentovala tím nejlepším způsobem,“ říká starosta Pavel Čermák.

Vstupné za 690 korun je možné zakoupit v síti GoOut, děti do dvanácti let mají vstup zdarma.