Expozice provede návštěvníky hasičskou historií a zajímavými událostmi posledních dvou dekád. K vidění na Rašínově nábřeží je do 13. července 2023.

Pražský hasičský sbor chrání město už 170 let a je tak nejstarším profesionálním sborem v České republice. Hasiči absolvují až několik tisíc zásahů ročně.

K vidění jsou fotografie nejen ze zásahů při požárech, ale také při ničivých povodních v roce 2002. Mimořádnou hasičskou práci zachytila i série fotografií ze záchrany tonoucího se koně, pod kterým se v zimě roku 2004 prolomil led.

Významný byl pro hasiče i rok 2005, ve kterém lehlo popelem dřevěné divadlo v areálu Výstaviště v Holešovicích a škody se tehdy vyšplhaly na 23 milionů korun.

Výstava umožní návštěvníkům nahlédnout pod pokličku každodenního života pražských hasičů při tom, jak se udržují v kondici a trénují svou fyzickou i psychickou odolnost.

Slavnostního zahájení výstavy se zúčastnil i pražský primátor Bohuslav Svoboda, který spolu s ředitelem Hasičské záchranné služby hlavního města Prahy Luďkem Prudilem rozkrojil dort.

close Výstava Pražští hasiči nového tisíciletí na Rašínově nábřeží. info Zdroj: Hasiči Praha zoom_in Výstava Pražští hasiči nového tisíciletí na Rašínově nábřeží.

 “Vystavené fotografie názorně ukazují, jak náročné, záslužné a různorodé je povolání pražského hasiče. Je na místě jim všem za profesionální službu, při níž každý den zachraňují životy i majetek Pražanů, vyjádřit obdiv a poděkování. I díky nim je Praha bezpečným městem,” řekl Svoboda.