Hanami je v Japonsku doslova fenomén, s příchodem jara na růžové kvítky s charakteristicým vykousnutím okvětních plátků narazíte téměř na každém kroku. Japonci se však nedrží při zemi, mimo nejrůznějších ozdob můžete sakury najít také jako příchuť v nápojích, sladkostech nebo dokonce v zubní pastě!

Oslavy byly původně určeny výhradně pro šlechtice, později se však staly až takřka rituálem i pro běžné obyvatele. Dnes se za krásou japonských sakur neváhají vydat turisté z celého světa.

5. ročník oslav příchodu jara s nádechem Japonska. Hanami na Hanspaulce proběhlo 27. dubna 2024 od 10 – 17 hodin. | Video: Deník/Radek Cihla

Díky tomu, že se růžové květy těší celosvětové oblibě, je i u nás v České republice hned několik možností, kde si hanami užít v co nejautentičtější podobě.

"Park Hanspaulka sice nepatří k těm nejrozlehlejším, ovšem sakury má prvotřídní a nám všem toto místo přirostlo k srdci. Proto se každoročně velmi rádi vracíme a prostor na jeden den měníme v malé Japonsko. V letošním roce vykvetly sakury s měsíčním předstihem, i tak se však nevzdáváme a věříme, že si akci spolu s námi užijete," zvali organizátoři před akcí.