„V sobotu zaplní zahrady Zámku Brandýs nad Labem na 90 stánků a foodtrucků s rozličnými specialitami. Tento Food Festival nabídne i bohatý program pro celé rodiny,“ připomněla Stránská víkendové pokračování.

Ani zde nebude chybět muzika, i když je tato akce zaměřena především na pochoutky: vedle tradiční české kuchyně třeba na tu indonéskou, mongolskou, kolumbijskou nebo americkou. Chybět nebude tradiční soutěž o největšího chilližrouta – a tentokrát přibude i klání o nejotrlejšího pojídače extreme food. Tedy pokrmů, které leckterý našinec vnímá jako hnusné, ačkoli jinde platí za delikatesu.

| Video: Youtube

Na děti ale nečekají blivajzy, nýbrž zábava v podobě „Explosive“; největší nafukovací překážková dráhy v republice – a také další atrakce, jíž je vesmírná stezka. Vesmírná bude i odměna po úspěšném zdolání všech stanovišť, slibuje za organizátory Marek Sklenář. „Děti si v závěru svého putování samy ve zmrzlinové vesničce natočí a ozdobí speciální festivalovou zmrzlinu v nebesky modré barvě,“ upřesnil.

Neděle pak bude věnována hudebnímu festivalu Polabský podzim, v jehož rámci se představí kapely z Polabí. Opět v Panské zahradě. „Vystoupí například Jam Chestra, Chalamba, Nechráněná dílna, Inrou, Karel Chodora nebo Four Enough,“ nabízí Stránská, nač se těšit. Stejně jako na to, že nedělní Polabský podzim bude opravdu „free“: se vstupem zdarma.