Koncert se konal ve spolupráci se Senátem Parlamentu České republiky a pod záštitou 1. místopředsedy Jiřího Drahoše. „Těší mě, že Senát pokračuje v tradici pořádání koncertů ve Valdštejnské zahradě a velmi rád jsem opět přijal záštitu nad vystoupením Symfonického orchestru hlavního města Prahy FOK. Barokní Sala terrena je zcela unikátním jevištěm, což každý rok oceňují stovky návštěvníků napříč generacemi. Nepochybuji o tom, že se i letošní koncert Pražských symfoniků bude těšit velkému zájmu posluchačů,“ uvedl Jiří Drahoš.

Kromě Smetanovy Vltavy se posluchači těšili na předehru k opeře Síla osudu Giuseppe Verdiho a hudbu z filmů Gladiátor či Lawrence z Arábie. Daniel Matoušek se publiku představí výběrem písní ze svého připravovaného debutového alba Voglio Vivere Cosi. Jeho talent je výjimečný a neprojevuje se jen ve zpěvu; tenorista k písním sám zkomponoval překrásné aranže pro symfonický orchestr.

Toto všem volně přístupné rozloučení s létem tradičně předchází začátku sezóny FOK, která bude letos zahájena 13. a 14. září koncertem se světoznámým houslistou Maximem Vengerovem a šéfdirigentem orchestru Tomášem Braunerem.

Open Air koncert na závěr sezony České filharmonie.
Open Air koncert na Hradčanském náměstí uzavřel 127. sezonu České filharmonie

89. koncertní sezóna FOK se nese v duchu předzvěsti velkého jubilea orchestru, proto nejen začíná, ale mimořádně i končí koncertem pod širým nebem. K tradiční Valdštejnské zahradě přibylo též volně přístupné provedení Smetanovy Mé vlasti ve Vyšehradských sadech, na které se posluchači mohou těšit v červnu 2024. Předesílané jubileum Pražských symfoniků se zde potká s další událostí hodnou oslavy, a sice dvoustými narozeninami Bedřicha Smetany.