Nejnovější film Christophera Nolana je exkluzivně promítán v 70mm kopii v pouhých 30 kinech po celém světě (25 z nich se nachází v Severní Americe, tři ve Velké Británii, jedno v Austrálii a poslední v právě Praze). Pražské kino IMAX v Cinema City Flora se tak stává jediným v Evropské unii, které film v tomto formátu nabízí.

Příběh fyzika J. Roberta Oppenheimera, který se významně podílel na vývoji atomové bomby, má na serveru Rotten Tomatos skóre přes 90 procent a kritici ho označují za velkolepý či odvážný snímek. Kritik Kenneth Turan označil Oppenheimera za „pravděpodobně dosud nejpůsobivější Nolanovo dílo“.

Středeční slavnostní premiéru si v OC Flora nenechali ujít i české a slovenské celebrity.

Se svou partnerkou se po dlouhé době ukázal muzikálový herec Bořek Slezáček. S novou partnerkou přišel nejznámější a největší slovenský influencer Daniel Štrauch alias GoGo.

| Video: Youtube

Po boku své ženy dorazil na červený koberec herec Miroslav Táborský a speciální promítání si nenechal ujít ani herec Marek Němec.

Snímek však přilákal i známé filmaře. Na premiéru dorazil režisér i Jan Hřebejk s rodinou nebo režisér Peter Bebjak, který se fotil s hereckým kolegou Janem Nedbalem.