Režisérem filmu je Sam Hargrave, který se jako kaskadér a koordinátor akčních scén podílel třeba na trháku Avengers: Endgame, Captain America: Občanská válka nebo Deadpool 2.

V prvním díle diváci viděli drsňáka Tylera Rakea, kterého zosobnil Hemsworth, jak zachraňoval uneseného syna indického drogového bosse. Film si pustily desítky milionů domácností.

Zdroj: Youtube

V pokračování dostává hlavní hrdina další zakázku, a to osvobodit z věznice zadržovanou rodinu gruzínského gangstera.

Prahu si vybrali producenti filmu, bratři Joe a Anthony Russo, poté, co zde natáčeli jeden z nejdražších filmů platformy Netflix The Grey Man.

Praha ve filmu imituje Gruzii, a kromě metropole se natáčelo i na železniční trati Chomutov – Vejprty.

V Praze pokračuje natáčení špionážního thrilleru Gray Man s Ryanem Goslingem a Chrisem Evansem v hlavních rolích. Jde o nejdražší projekt stramovací služby Netflix.
OBRAZEM: Nejdražší filmový projekt Netflixu obsadil Žižkov

Při jízdě vlakem po této trati v zimě Chris Hemsworth (jinak Thor z marvelovských filmů) ovšem fanoušky na sociálních sítích přivítal v Praze.

Extraction 2 (Vyproštění 2) se původně mělo natáčet v Austrálii, kvůli covidovým omezením se ale produkce přemístila do Česka, kam se na sklonku uplynulého roku vrátila na dotáčky.

Produkce snímku zařadilo dokonce Prahu poprvé jako místo, kde se odehrála pro pozvané novináře a fanoušky i filmová premiéra filmu z dílny služby Netflix. Promítání týden před uvedením na streamovací službě se zúčastnil i režisér Hargrave.