Ve Středočeském kraji se zpívalo na více než sedmdesáti místech, mimo jiné na Mělníku, v Čáslavi, v Hořovicích, Kladně či Mladé Boleslavi, ale třeba i v hospůdce Masna ve Vraném nad Vltavou, či u brány do Lánské obory.

Česko zpívá koledy s Deníkem a kapelou Divoký Bill:

| Video: Youtube

V Praze se zpěváci sešli na skoro čtyřiceti místech, třeba u rodinného centra Knoflík. Kde zpívala do mikrofonu zpěvačka Pavla Švestková. „Zpívá se mi skvěle, atmosféra je krásná. Sešli jsme se tu z centra Knoflík, já tady třeba učím a ty dětičky co se tu pohybují jsou naši žáčci. Udělali jsme si takovou pěknou akci venku," řekla Švestková na dotaz Deníku.

Mezi celostátním zpěvem koled vystupují žáčci centra, kteří hrají písně na piano. Lidé z publika je následně odměňují potleskem. Tréma na nich není vidět a v publiku je sledují hrdí rodiče.

V metropoli se dále zpívalo v obchodním centru Černý Most nebo parku Na Prameništi na Zličíně. Mnoho čtenářů Deníku se zapojilo přímo ve svých domácnostech.

V celé zemi se tak na takřka 800 místech sešlo přes sto tisíc zpěváků. Tradičními místy, kde šest koled podle hlasování čtenářů Deníků zaznělo, byla náměstí okresních měst, ale koledy si zazpívali i na školách, nebo u vánočních stromků v malých obcích po celé republice.

close Vánoční pouták info Zdroj: Redakce zoom_in

Vaše příspěvky můžete posílat na email vanoce@denik.cz, příspěvek doplňte prosím o vaše celé jméno a uveďte minimálně okres, odkud jste. Děkujeme!