Svou jedinečnou show měl Springsteen předvést v Praze v úterý 28. května na letišti v pražských Letňanech. Pár desítek hodin před koncertem byl ale nucel svůj koncert zrušit a odložit ho na neurčito.

Podle informací se zpěvák potýkal se zdravotními problémy s hlasivkami a nebylo tak jasné, kdy bude moci zase vystoupit. Nyní ale pro jeho fanoušky přišla skvělá zpráva a zpěvák oznámil nový termín pražského koncertu. Konat se bude v neděli 15. června příštího roku.

Původní vstupenky jsou dle organizátorů platné i na tento nový termín a není nutné je jakkoliv měnit. Refundace vstupenek je možná po dobu následujících tří měsíců, tedy do 3. září 2024.

Na svém koncertě v Praze slibuje Springsteen nezapomenutelný zážitek a potvrzuje status ikony světové hudební scény.

Časopis Rolling Stone označil Springsteena za "ztělesnění rock'n'rollu" a s více než 140 miliony prodaných desek po celém světě a více než 70 miliony ve Spojených státech je jedním z nejprodávanějších umělců na světě.

| Video: Youtube

Jeho loňská tour sklidnila obrovský úspěch. Na evropskou část se prodalo více než 1,6 milionu vstupenek. vysloužilo si uznání jako všeobecné uznaní jako jedno z nejlepších vystoupení v kariéře kapely. Toto turné v roce 2023 si získalo chválu jako „jedna z nejlepších show vůbec“.

Na turné, které odstartovalo letos v květnu, se Springsteen vydal po boku kapely The E Street Band. Jako první navštívila tato americká hudební ikona Velkou Británii, dále pokračovala do Irska a Francie a dále měla pokračovat do Česka, což bohužel právě kvůli nemocným hlasivkám nebylo možné.

Springsteen získal za svou kariéru několik ocenení - 20 cen Grammy, Oscara, dva Zlaté glóby a zvláštní cenu Tony. V roce 1999 byl dokonce uveden do Rock-and-rollové síně slávy a v roce 2014 jej následovala skupina The E Street Band, taktéž byli uvedeni do Síně slávy autorů písní.

V roce 2013 dokonce obdržel vyznamenání Kennedyho centra a v roce 2016 mu prezident Barack Obama udělil Prezidentskou medaili svobody, nejvyšší civilní ocenění v zemi. V roce 2023 Springsteena v Bílém domě vyznamenal také prezident Joe Biden Národní medailí umění za rok 2021.

Podle časopisu Pollstar je Springsteen jedním z pouhých čtyř umělců, kteří od roku 1980 prodali více než 20 milionů vstupenek.