Stříbrné vánoční dny v PVA EXPO Praha

Adresa: PVA EXP PRAHA, Beranových 667, 199 00 Praha 9 – Letňany
Kdy: 7. až 10. prosince
Web: www.vanocnidny.cz

Specializovaný veletrh na vánoční dárky STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY nabídne až 10 000 tipů na dárky od 190 vystavovatelů z Česka, Slovenska, Německa a Velké Británie. Letošní ročník veletrhu bude mimořádný také díky speciální sekci, která je zaměřena na KREATIVITU a TVOŘENÍ. Pro gurmány je připravena gastro zóna nazvaná VÁNOČNÍ HODY. Na své si přijdou i celiaci a vyznavači zdravého životního stylu. Vánoční bezlepkový trh Společnosti pro bezlepkovou dietu je připravený na sobotu.

PVA EXPO Letňany.PVA EXPO Letňany.Zdroj: se svolením PVA EXPO Letňany

Přijďte si nakoupit dárky bez stresu a vyrobit vánoční dárek a dekoraci s odborníky. Přijede i pohádkový princ herec Pavel Trávníček se svou autogramiádou. Knížku Tři oříšky pro prince bude herec podepisovat v sobotu 9. 12. od 15:00 u stánku Charon Media.

Vstupenku zakoupíte zde.

Zahrada splněných přání ve Slovanském domě

Adresa: Na Příkopě 859/22, 110 00 Praha 1 - Nové Město
Web: www.slovanskydum.cz

Nelákají vás přeplněné trhy na náměstích, a přesto si chcete užít romantickou vánoční atmosféru v centru Prahy? Pak zamiřte do zahrady Slovanského domu. Pod stoletými platany, uprostřed sváteční výzdoby, které letos dominují drobné hrdličky coby symboly naděje, přátelství, lásky a míru, můžete posedět v originálních vyhřívaných iglú a dát si voňavý svařák.Letos je k mání bílý svařák s levandulovým medem, sušeným ovocem a dotekem a červený svařák s červeným ovocem, pomeranči a černým pepřem. 

Zahrada Slovanského domu.Zahrada Slovanského domu.Zdroj: se svolením Slovanského domu

Nechybí atraktivní světelný tunel a fotopoint pro nejkrásnější vánoční fotografie. Ty nejzdařilejší budou oceněny v rámci vánoční soutěže, která právě v těchto dnech běží na Instagramu Slovanského domu. O nádhernou světelnou výzdobu zahrady se postarala česká společnost Decoled, která v letošním roce připravila vánoční výzdobu také pro Staroměstské náměstí, Václavské náměstí nebo vánoční tramvaje jezdící po Praze.

Divadlo Hybernia

Adresa: Náměstí Republiky 3/4, 110 00 Nové Město
Kdy: 31. prosince 2023 
Web: www.hybernia.eu/predstaveni/zpivani-v-desti/
Instagram: www.instagram.com/divadlo_hybernia/

Nevíte, co budete dělat v Praze na Silvestra? Máme pro vás skvělý tip kam 31.12.2023 vyrazit a zažít atmosféru starého Hollywoodu. V divadle Hybernia se bude konat repríza muzikálové inscenace Zpívání v dešti! Můžete se těšit na záplavu krásné muziky, vtipných textů, skvělých tanečních choreografií, a dokonce i stepování.

Divadlo Hybernia.Divadlo Hybernia.Zdroj: se svolením Divadla Hybernia

Vystoupení je vhodné pro děti i anglicky mluvící díky titulkům. V hlavních rolích - Jan Kříž, Robert Urban, Jan Révai, Kateřina Bohatová, Václav Vydra, Marie Křížová a Barbora Šampalíková.

Lumia Gallery

Adresa: Celetná 15, Staré Město – 110 00
Web: https://www.lumia.gallery/

Na této výstavě uvidíte současná umělecká díla vytvořená pomocí nejmodernější zobrazovací techniky. Uvidíte a především zažijete! Technologie jako jsou 3D projekce, videomapping, LED mapping nebo interaktivní videoprojekce dokážou diváka naprosto vtáhnout do samotného díla a dát mu možnost ovlivňovat jeho podobu pouhou svou přítomností.

Lumia Gallery.Lumia Gallery.Zdroj: se svolením Lumia Gallery

Vydejte se s námi labyrintem světelných instalací a buďte součásti moderního audiovizuálního umění. Přijďte si hrát se světlem!

Upozornění: Není vhodné pro osoby s citlivostí na světlo a fotosenzitivní epilepsií.

Řemesla, folklor a design v Holešovické tržnici

Adresa: Bubenské nábřeží 306/13, 170 04 Praha 7 - Holešovice
Kdy: Přehlídka řemesel v Hale 17 do 10. prosince, zimní kino každý adventní čtvrtek u Haly 22
Web: www.holesovickatrznice.cz

Zdroj: se svolením Holešovické tržnice

Řemesla, folklor a design v Holešovické tržnici – unikátní spolupráce s platformou Bohemian Perfection a Nadačním fondem Moravská krása nabízí prodejní přehlídku tradičních i designových řemeslných výrobků, výstavu s názvem V kráse ornamentu a desítky workshopů s mistry řemesel.

Holešovická tržnice.Holešovická tržnice.Zdroj: se svolením Holešovické tržnice

To je hlavní letošní nadílka Adventu v Tržnici vedle oblíbeného zimního kina a svařáku nebo prodeje kaprů a vánočních stromků Bez obalu. Přehlídka řemesel, folkloru a designu probíhá v Hale 17 do 10. 12. a zimní kino pak najdete na plácku u Haly 22 každý adventní čtvrtek.

Museum Montanelli - DANGEROUS LOVE

Adresa: Nerudova 13, Malá Strana – Praha 1
Kdy: Středa – neděle 14:00 – 18:00, 23., 24. a 31.12. zavřeno
Web: www.museummontanelli.com

Muzeum Montanelli.Muzeum Montanelli.Zdroj: se svolením Muzea Montanelli

Vánoce a láska? Advent a láska? Přijďte si prohlédnout výstavu o lásce, o té sladké i nebezpečné, o té erotické i romantické, ale i o té úsměvné. Adventní svátky u nás v Museu Montanelli Vám osladíme o víkendech vánočkou a malým dárečkem. Láska je láska. Dangerous love v Museu Montanelli.

Svět Medúz Arkády Pankrác – největší medúzárium v Evropě

Adresa: Na Pankráci 86, 140 00 Praha 4 
Web: www.svetmeduz.cz

Na střeše OC Arkády Pankrác v Praze objevíte jedinečnou expozici Svět Medúz, kde naleznete více než 10 tisíc medúz různých druhů, tvarů i velikostí v 38 akváriích. Unikátní projekt spojuje život medúz pod jednou střechou.
Svět medúz nabízí audiovizuálnímí show a pro děti je připraven tobogán, venkovní hřiště a dětský koutek s interaktivními stěnami. Ohromí vás největší akvárium ve tvaru koule, které zapsané o zápis do Guinnesově světě rekordů.

Svět medúz.Svět medúz.Zdroj: se svolením Světa medúz

Medúzy jsou jedním z nejstarších živočišných druhů vůbec. Hlubiny světových oceánů obývají již miliony let. Vyznačují se hypnotizujícím vzhledem, který navíc umocňuje široká škála až fluorescenčních zbarvení, kterými prosvěcují napříč podmořskou temnotou.

Galaxie barev – jedinečná robotická show a zábavná expozice

Adresa: Roztylská 2321/19, 148 00 Praha 4 - Chodov
Web: www.galaxiebarev.cz

V pražském obchodním centru Westfield Chodov vznikla Galaxie barev. Zábavní zóna, která svým vzhledem připomíná nekonečný vesmír plný světelných efektů, návštěvníkům nabídne největší robotickou show svého druhu na světě nebo zóny s interaktivním uměním, které si mohou vyzkoušet. Tyto instalace podněcují k fantazii nejen malé, ale i velké diváky a aktivně je zapojují do tajů interaktivního umění. Dohromady se zde přitom nachází 600 metrů čtverečních zrcadel a 250 milionů pixelů.

Galaxie barev.Galaxie barev.Zdroj: se svolením Galaxie barev

Interaktivita celé expozice je to, co nadchne nejen velké, ale především i malé návštěvníky. Mezi další instalace patří například kaleidoskop v nadživotní velikosti, do kterého je možné vstoupit, zrcadlový tunel s barevnou řekou nebo obrovské šestihranné LED televize ve tvaru krychle v zrcadlovém oktagonu. Děti si mohou vyzkoušet i digitální malování na velkých obrazovkách a své výtvory následně vytisknout na hrnek, tričko, obraz nebo puzzle.

Kluziště Praha 

Web: www.kluzistepraha.cz

Přijďte se naladit na pořádnou zimní atmosféru na jedno z našich kluzišť pod širým nebem. Bruslete přímo ve fontáně na Střížkově, na střeše OC Nový Smíchov nebo si najděte to nejbližší kluziště na www.kluzistepraha.cz. Kromě ledové plochy na kluzištích najdete půjčovnu vybavení, občerstvení i příjemné posezení ve vyhřátém stanu.

Kluziště Praha.Kluziště Praha.Zdroj: se souhlasem Kluziště Praha

Těšit se můžete rovněž na doprovodný program, školičku bruslení pro děti a možnost soukromých pronájmů. A také bereme Multisport i Flexi kartu!

Vánoční farmářské trhy Náplavka, Kubáň a Heřmaňák

Adresa: Farmářské tržiště Náplavka - Rašínovo nábřeží Praha 2, Farmářský trh Kubáň - Kubánské náměstí, Praha 10, Farmářský trh Heřmaňák - Řezáčovo náměstí, Praha 7
Kdy: do soboty 23. prosince
Web: www.farmarsketrziste.cz

Na dobrý farmářský trh si lidé vždy rádi zajdou pro čerstvou zeleninu, ovoce, maso, a další potraviny s puncem tradiční poctivé výroby. V době vánoční můžete tak na farmářském trhu na Náplavce, na Kubáni a na Heřmaňáku najít všechno to, a navíc řemeslné a designové dárky od českých tvůrců.

Vánoční farmářské trhy.Vánoční farmářské trhy.Zdroj: se svolením Farmářské tržiště

Tyto tři farmářské trhy budou fungovat až do soboty 23.12., což je ideální! Specialitou je tu farmářské kuře, kachny, krůty, vajíčka, nebo například česká odrůda brambor keřkovské rohlíčky, která byla vypěstována se svou lahodnou chutí vyloženě do našeho bramborového salátu, najdete tu ryby, dělené i na menší kousky, což bude vyhovovat menším rodinám. Nezapomeňte na cukroví a vánočky, koupit lze kvalitní suroviny, i hotové vynikající vánoční pečivo, perníčky i cukroví, nebo pravý smetanový vaječný likér.

--