Divadelní hra amerického dramatika Davida Ivese patří mezi divácky nejúspěšnější kus společnosti Prague Shakespeare Company, kterou uvádí v pražském Divadle Kolowrat. Anglickojazyčný soubor je nejspíše také jediným divadlem v zemi, který stejnou hru hraje ve dvou verzích, a to v anglickém jazyce s úžasnými výkony Guye Robertse a Jessici Boone a v české s Václavem Vašákem a Janou Pidrmanovou.

"Přestože jde o jednu hru, jsem přesvědčena, že by milovníci divadla měli vidět obě verze. Každá z nich je totiž zahrána jinak vzhledem k aktérům a rozhodně to stojí za to! Diváci, kteří nemluví anglicky se nemusejí bát, v divadle můžou využít českých titulků, jako ostatně u všech anglickojazyčných her, které Prague Shakespeare Company hraje," řekla PR managerka Prague Shakespeare Company Zlata Jílková.

Dvakrát v měsíci

Venuše v kožichu se vrací na divadelní prkna už 28. září. "Venuši budeme v Divadle Kolowrat hrát vždy dvakrát v měsíci a první představení máme zrovna na můj svátek 28. září, takže jmeniny oslavím opravdu zajímavě," usmíval se Václav Vašák a dodal, že se společně s Janou Pidrmanovou těší na diváky, kteří se přijdou podívat na souboj ambiciózního režiséra Thomase se sexy nevyzpytatelnou herečkou Vandou.

Venuši v kožichu s Václavem Vašákem a Janou Pidrmanovou uvidíte v Divadle Kolowrat 28. a 29. září. Anglická verze v hlavních rolích se světově proslulým divadelním shakespearovským hercem a režisérem Guyem Robertsem a Jessicou Boone se uskuteční 13. října.

Venuše v kožichuVáclav Vašák, Jana Pidrmanová: 28., 29. září od 19 hodin, 12., 28. října od 19 hodin, 16., 17. listopadu od 19 hodin, 16., 17. prosince od 19 hodin

Venus in FurGuy Roberts, Jessica Boone: 13. října od 19 hodin, 13. listopadu od 19 hodin, 15. prosince od 19 hodin