Bouchání šampaňského i následného křtu se ujali představitelé hlavních rolí – herečka Michaela Doubravová a herec Roman Tomeš. Slavnostní akt moderoval jejich výřečný kolega Jan Kříž, který na dvojici kmotrů navíc prozradil, že se do sebe při nácvicích muzikálu zamilovali. „Ať má co nejvíce posluchačů," popřáli albu spontánně mladí herci.

Podle producenta a majitele Divadla Kalich Michala Kocourka autoři muzikálu Pomáda s vydáním nosiče původně nepočítali. „O licenci na desku jsme majitele práv Ronalda S. Tafta zpočátku nežádali. Názor jsme ale změnili díky divákům, kteří si o písničky z Pomády v podání našich herců na CD sami psali," vysvětluje. Nepopírá také, že ho k vydání desky popíchlo nadšení, se kterým z premiéry v Divadle Kalich Ronald Traft odlétal. „Tehdy pronesl, že právě viděl nejlepší sólisty, s jakými se ve světě na Pomádě setkal," říká Kocourek.

V únoru a březnu o stovku levněji

Album Pomáda obsahuje všech 18 skladeb z aktuální pražské divadelní verze, u studiových mikrofonů se prostřídali všichni sólisté, kteří v Pomádě vystupují na jevišti Divadla Kalich. Doprovází je orchestr pod vedením autora hudebních aranžmá Miroslava Vydláka. Podle tiskového mluvčí Divadla Kalich Jaroslava Panenky budou mít všichni diváci, kteří přijdou na muzikál Pomáda v únorových a březnových termínech, možnost zakoupit si CD Pomáda za sníženou cenu 199 Kč. V běžném prodeji album stojí o 100 Kč více.

Hudební romanci o středoškolských láskách z autorské dílny Jima Jacobse a Warrena Caseyho uvádí Divadlo Kalich od září 2012 v rámci celosvětových oslav 40. výročí uvedení této legendy na newyorské Broadwayi. Režisérem a hlavním choreografem představení je Jan Ďurovčík. Autorem českých písňových textů je Eduard Krečmar.

Michaela Rozšafná