Ve středu 1. června se na náměstí Jiřího z Poděbrad v třetí městské části nekonaly jenom Trhy na Jiřáku. Ve spolupráci s projektem Dortem proti rakovině přichystali pořadatelé cukrářskou dílnu s Josefem Maršálkem. Děti si na místě ozdobily dortíky a jejich nákupem přispěly na projekt, který pomáhá dětským onkologickým pacientům zmírnit jejich osud. Kromě dílny se mohli zájemci zúčastnit i dobrodružné cesty, na jejímž konci je čekala odměna.

Děti slavily i v Bistru Špejle v Jindřišské ulici. Fotograf Matěj Dereck Hard tam představoval svůj druhý díl pohádkového příběhu ZUličníci 2. Z něj se děti dozví, jak se nechovat v přírodě. Kromě roztomilých hlavních hrdinů se na fotografiích objevuje herec a hudebník Adam Mišík nebo rapperka Sharlota.

Knížku vydává Hlavní město Praha. Přímo na slavnostním křtu ve středu bylo předáno sto výtisků Fondu ohrožených dětí Klokánek, který je rozdělí do dětských domovů. Na portálu pražského životního prostředí je pro všechny zdarma připravena také virtuální verze příběhu.