A protože správný kavárenský pianista musí umět zahrát vše, soutěžící předvádějí klasiku, pop, ale třeba i lidovky nebo jazz. Každý večer je jiný, ale všechny jsou zábavné. Vždy se vyřazuje několik soutěžících, jeden z nich se však dostane na základě volby po internetu zpátky. Letos poprvé se finále uskuteční v Sukově síni pražského Rudolfina.

Porota soutěže zasedne ve stejném obsazení jako v předchozích letech: Petr Malásek - uznávaný klavírista, skladatel, aranžér, producent, Jitka Fowler Fraňková - vyhledávaná koncertní klavíristka a pedagožka, a Rostislav Čapek - světoznámý výrobce strunných nástrojů a pořadatel koncertů akustické hudby.

Dobrodružství s hudbou

Pokud znáte černobílou klávesnici důvěrně, máte ještě šanci se přihlásit a zažít dobrodružství s hudbou, hrát před plným sálem, ochutnat opulentní kuchyni New York Café hotelu Boscolo, potkat hudební soupeře a možná i vyhrát spoustu zajímavých cen včetně finanční ceny, možnosti koncertování, cesty do Vietnamu a jako mnozí z výherců předchozích ročníků nastartovat zajímavou kariéru.

Přihlášku lze podat ZDE do 15. ledna. Soutěž začne 7. února a skončí 3. dubna finálem v Rudolfinu.

| Video: Youtube

Čtěte také: Pianista roku 2015 skončil velkolepým finále, zvítězil Tomáš Impellizzeri