Druhé dvě třetiny večera představovaly opravdovou výzvu. Každý soutěžící hrál dvě skladby: první byla improvizace na čtyři vylosované tóny (oblíbená disciplína Jaroslava Ježka) a druhá byla libovolná skladba podle vlastního výběru. Všichni soutěžící se svého úkolu zhostili se ctí a nadšené publikum jim to dávalo potleskem jasně najevo. Finále přenášely Deníky Bohemia živě.

| Video: Youtube

Všichni soutěžící odehráli a zatímco se porota radila vystoupil další čestný host večera, zpěvák Marek Ztracený, sám bývalý barový pianista. Svoje hlasy odevzdali i diváci v sále a přišlo závěrečné vyhlašování vítězů. Hráči na posledních místech dostali ceny útěchy od firmy Petrof a restaurace Salon, bramborový medailista krabici vín od sponzora Merlot d´Or. A potom už přišli na řadu vítězové.

Nejmladší hráč Daniel Bulatkin, skončil na třetím místě, druhý byl Luděk Havel. Jako ceny dostali pobyty v hotelích řetězce Boscolo v Praze a Budapešti. Vítězem se stal Tomáš Impellizzeri, který navíc dostal peněžitou odměnu a možnost vystoupení od společnosti Petrof a nádhernou plastiku známé sklářské výtvarnice Gordany Turuk. Potom se dlouze děkovalo a na závěr zazněl pozdrav: na shledanou na Pianistovi roku 2016!