O den později vystoupí na zahajovacím koncertu festivalu Zlatá Praha na Nové scéně Národního divadla. „Současnou sezonu se mi podařilo, asi jako vůbec první, uspořádat přesně podle mých představ. Po deseti letech práce více méně bez oddechu mohu začít trochu zpomalovat. V letošním roce mám koncerty jen ve Vídni a v New Yorku. Takže mám šanci užívat si více času s rodinou a užívat si dcerku, když zrovna nejsem za oceánem," řekl dnes v rozhovoru s ČTK Plachetka.

V Rudolfinu bude v sobotu dirigovat Vídeňské symfoniky Tomáš Netopil. S Plachetkou vystoupí sopranistka Simona Šaturová. „S Dvořákovým Te Deum jsem se setkal už několikrát a vždy to bylo vzhledem k jeho slavnostnímu charakteru při nějaké zvláštní příležitosti. Jednak jsem s ním debutoval před lety na závěrečném koncertu na Pražského jara, pak jsme skladbu zpívali při návštěvě papeže Benedikta XVI. ve Španělském sále Pražského hradu nebo při koncertu v Národním divadle u příležitosti předsednictví České republiky v Evropské unii," uvedl Plachetka.

Akce Pocta Jarmile Novotné

Na akci Pocta Jarmile Novotné vystoupí v Rudolfinu Plachetka za doprovodu SOČR s manželkou Kateřinou Kněžíkovou, Alešem Brisceinem, Adrianou Kohútkovou a Ninou Tarandekovvou. Galakoncert bude součástí 6. ročníku festivalu, který je letos věnovaný 110. výročí narození slavné pěvkyně. "Soustředili jsme se na repertoár oper významných pro její kariéru," podotkl Plachetka.

Festival Zlatá Praha zahájí Plachetka v programu s hosty Evou Pilarovou, Štefanem Margitou, Dashou a Janem Smigmatorem. "Večer jsme chtěli ladit tak, aby potěšil jakéhokoliv diváka. Spíše se bude jednat o oddechový program pokládaný z vystupujících, se kterými jsem se chtěl vidět," řekl Plachetka, který si mimo jiné s Pilarovou zazpívá duet Magické svítání.

Po předchozích nahrávkách klasické hudby Live, Songs a Arias vydá příští měsíc Plachetka CD Impossible Dream, na které nazpíval své oblíbené muzikálové melodie. Album představí na koncertech za doprovodu SOČR vedeného Tomášem Netopilem 16. října v Trutnově a 18. října v pražském Fóru Karlín. Do konce roku má v Česku ještě dva koncerty. Jeho Mozartovské gala zakončí 11. listopadu v libereckém Divadle F. X. Šaldy Mezinárodní hudební festival Lípa Musica a 26. listopadu jeho operní recitál s Lenkou Máčikovou zakončí ve Zlíně festival Harmonia Moravaie.
Letošní koncertní sezonu Plachetka ukončí v prosinci šesti vystoupeními v Mozartově Figarově svatbě v newyorkské Met.

Plachetka je sedm let stálým sólistou Vídeňské státní opery. Během jedné sezony v tomto prestižním operním domě vystoupil v hlavní roli hned ve třech Mozartových operách - Don Giovanni, Figarova svatba a Cosi fan tutte.