Dalšími zastávkami na turné budou koncerty v Českých Budějovicích, Karlových Varech, Plzni, Liberci, Hradci Králové, Bratislavě, Zlíně a Ostravě. Série vystoupení skončí 15. prosince v pražské Lucerně.

„Kamarádíme spolu léta, takže tenhle nápad vyplynul nějak automaticky a dohodly jsme se vlastně téměř okamžitě. Máme podobný hlasový rozsah i společnou rockovou parketu, takže to snad pro posluchače a fanoušky bude zážitek," uvedla Špinarová. Dodala, že několik písní si zazpívá s Janů společně, například hit To máme mládež.

Tréma = odpovědnost

Obě zpěvačky shodně přiznávají, že i přes množství koncertů, které absolvovaly, mají stále před vystoupením trému. „To je odpovědnost. Když už máte za sebou tolik práce, nesmíte nic pokazit. Snadné to není, ale když pak lidi na konci stojí, skandují a usmívají se, neznám lepší pocit," vysvětlila Janů.

Ta za svou čtyřicetiletou kariéru vystřídala mnoho stylů od rockových začátků, přes pop, filmové melodie a Georga Gershwina až po muzikály. Natočila dvě desítky alb a účinkovala v deseti muzikálech. Za roli Královny ve Třech mušketýrech uváděných Divadlem Broadway byla nominována na cenu Thálie 2004.

Rodačku z Pohořelic u Brna Špinarová je po celý život spojena s ostravskou hudební scénou. Doprovází ji skupina Adama Pavlíka, jejího syna a manažera v jedné osobě. Majitelka charakteristického chraplavého hlasu své první album s názvem Andromeda vydala v roce 1972.