Publikaci nazvanou podle titulní skladby alba Olympiku z roku 1994 přišel pokřtít jeho spoluhráč z kapely, baskytarista Milan Broum.

„Původně jsme uvažovali o názvu Jasná zpráva, ale takovou knihu už vydal Pavel Vrba. Nakonec jsem vymyslel Dávno a dopsal větu, že už si všechno nemusím tak dobře pamatovat, tak ať se na mě nikdo nezlobí, že už je všechno tak dávno,“ řekl Janda.

Na křest vzpomínek autora hitů jako Slzy tvý mámy, Jasná zpráva, Osmý den, Snad jsem to zavinil já, Jako zamlada či Okno mé lásky přišly desítky lidí i kolegové z branže jako Aleš Brichta, Jiří Vondráček nebo muzikálový producent Oldřich Lichtenberg. „Jako knižního autora je to moje premiéra i derniéra,“ uvedl Janda. Dodal, že na knize vydané nakladatelstvím Ikar pracoval dva roky. Měl nabídku na sepsání autobiografie od několika zkušených autorů, ale žádný se mu nelíbil.

„Hudba je pro mě náplň života, jediné, co mě opravdu baví, je muzika,“ říká Janda, ale v knize především vzpomíná na své dětství, rodiče i vlastní rodiny, hezké i tragické chvíle.

„Už jsem zralý říct i nepříjemné věci. Nic jsem nezamlžil a nešetřil jsem se. Nechtěl jsem se dělat lepším, než jsem,“ prohlásil Janda. Zdůraznil však, že byl zdrženlivý v popisování vztahů mezi lidmi, které během svého života potkal. Vyhnul se pomluvám a vyřizování účtů. Jedinou výjimkou je poslední kapitola věnovaná jeho bratrovi Slávkovi, kapelníkovi skupiny Abraxas, který své bratry Petra a Jiřího údajně připravil o restituovaný dům na Vinohradech. „Chtěl jsem to s ním před vydáním knihy probrat, ale neměl zájem se setkat,“ podotkl Janda.

Olympic, který vznikl v 60. letech, již přes 20 let vystupuje v nezměněné sestavě. Vedle jejího zakladatele, kapelníka, kytaristy a zpěváka Petra Jandy ji tvoří baskytarista Milan Broum, klávesista Jiří Valenta a bubeník Milan Peroutka.

V roce 1968 skupina debutovala albem Želva, které je první českou beatovou dlouhohrající deskou. Za svou kariéru vydala téměř dvě desítky dlouhohrajících alb a velké množství různých výběrů. Poslední studiovou desku Sopka vydal Olympic v září 2007.

Janda vydal o rok později své druhé sólové studiové album. Nástupce o deset let starší nahrávky Co je dobrý a co zlý nese název Jednou jó, jednou né. Zpívá na něm i jeho dcera Marta, která se proslavila jako zpěvačka německé kapely Die Happy. V letech 1992 až 1997 byl Petr Janda předsedou výboru Ochranného svazu autorského (OSA). V roce 2004 neúspěšně kandidoval do senátu v obvodě Kutná Hora jako nestraník za hnutí Nezávislí.