"Zvolil jsem mladší kluky, chci přece jenom jít s dobou," uvedl zpěvák. Pro sólové album Janda využil některé písničky, které se nehodily do hardrockového konceptu alba Olympiku Kaťata. Na desce Asi se mi nebude chtít jsou písně různého stylu.

"V kapele jsme si řekli, že je hloupost, abychom v tomhle roce vydávali desku, protože se chystají nějaké kompilace k šedesátinám Olympiku. Do toho mi zavolal Supraphon, že chce sólovou desku k mým osmdesátinám. Mimo jiné je tam písnička, kde zpívám - Jsem mladej kmet, mám osmdesát let, a stejně koukám dopředu, ne zpět," řekl Janda.

Na albu je i mnoho hostů. V titulní skladbě hrají jazzmani Jiří Stivín a Emil Viklický, houslista Pavel Šporcl a zpívají Jandova dcera Marta a pětičlenný Dobrý večer Quintet.

Janda, který bývá označován jako "praotec českého beatu", napsal pro skupinu Olympic i sólovou kariéru stovky písní, z nichž se mnohé staly hity. Vedle toho je autorem i písní pro jiné interprety. Přesto ho podle jeho slov múza neopouští. "Někdy vymýšlím písničku a už se mi chce přejít na jinou," sdělil Janda, který v létě plánuje začít pracovat na další desce Olympiku.

S kapelou Olympic příští rok Janda oslaví 60 let od jejího vzniku. Oslavy ještě letos 18. a 19. listopadu předznamenají dva velké koncerty v pražské Lucerně. "Bude to celkem 204. a 205. koncert v historii Olympiku ve Velkém sále Lucerny, dalších 58 v rámci turné k jubileu nás čeká příští rok. Program zatím vzniká, ale je jisté, že bez zásadních hitů jako Želva nebo Okno mé lásky to nepůjde. Pozvali jsme i hosty, měli by s námi vystoupit Marek Ztracený, Marta Jandová, Peter Nagy a Kamil Střihavka," podotkl Janda.

Petr Janda zpíval v dětském sboru Bohumila Kulínského a hrál na housle, které ale posléze vyměnil za kytaru. Hrál v kapele Sputnici a poté založil instrumentální soubor B. B. Qiuntet. V roce 1963, nastoupil do skupiny Karkulka, která se záhy přejmenovala na Olympic. Janda se brzy stal její vůdčí postavou.