„Od roku 1996 se nám daří realizovat představení žánrových špiček z celého světa, naše projekty s českými umělci jsou ve světě přijímány velmi pozitivně, realizované projekty obdržely řadu ocenění a významně reprezentují nejen Prahu, ale i Českou republiku," uvedl ředitel Paláce Akropolis Lubomír Schmidtmajer.

Akropolis si připomene dvacet let existence

Cílem oslav není podle pořadatelů jeden velký večírek, ale pomocí jednotlivých akcí připomenout fungování klubu, ve kterém se během posledních 20 let odehrálo několik tisíc koncertů a divadelních představení.

O žánrové pestrosti dramaturgie se budou diváci moci přesvědčit od září 2016 až do června 2017. Akce 20/90 nabídne program pro příznivce alternativního i neverbálního divadla, stejně jako pro milovníky nových médií, alternativní hudby i klasického rocku.

Vedle dua Kieslowski v žižkovském klubu do konce roku zahraje například francouzské uskupení Nouvelle Vague, v prosinci se zde také uskuteční tradiční vánoční večírek kapely Tři sestry.

Chystá se repríza kontroverzního představení 

Alternativní divadlo v Paláci Akropolis bude mimo jiné reprezentovat hra White Rabbit, Red Rabbit, která bude na programu několikrát v průběhu dvou měsíců, ovšem pokaždé v jiném obsazení. Mezi protagonisty se objeví například filozof Miroslav Petříček a zpěvačka Lenka Dusilová.

Ještě v září se diváci vedle zahájení projektu 20/90 mohou těšit na festival mladých evropských kapel Liveurope či reprízu kontroverzního divadelního představení Vladimir Macbetin souboru Spitfire Company. Více informací je na www.palacakropolis.cz.

Objekt získala Pražská pětka 

Palác Akropolis začal v roce 1927 stavět architekt Rudolf V. Svoboda na svém pozemku na rozhraní Žižkova a Královských Vinohrad. V únoru 1948 bylo místní divadlo uzavřeno.

Sloužilo jako sklad až do roku 1991, kdy jej získala divadelní organizace Pražská pětka. Během let 1992 až 1995 bylo rozsáhle rekonstruováno, zkušební provoz byl zahájen v roce 1995.

Čtěte také: Pražský palác Akropolis slaví 20 let nezávislé kultury