Skladatel Reindl se s Orchestrem Berg setkal nejen jako skladatel, ale také jako hráč na tabla a bicí nebo beatboxer. Joga inspirovaná starými českými texty a úvahami Františka Drtikola o tomto učení a cvičení je již třetí skladbou, kterou Reindl pro Berg vytvořil. V hlavní roli Guru a hlavní hybatelky celého díla vystoupí Červená. Světové premiéry se aktivně zúčastní několik jogínů, kteří vytvoří pohybovou složku nové skladby.

Skladatel se inspiroval lidským hlasem 

Dánský skladatel Norgard oslavil letos v červenci 85. narozeniny a Orchestr Berg pojímá českou premiéru jeho významné skladby Voyage into the Golden Screen jako gratulaci. Norgardova skladba je považovaná za vůbec první instrumentální skladbu spektralismu - směru hudební estetiky 20. století, který klade důraz na matematicky propracované kompoziční techniky.
Další připravená skladba Sinuous Voices Ondřeje Adámka, který se inspiroval lidským hlasem, zavede posluchače až do Nové Kaledonie, odkud autor použil řadu zajímavých nástrojů.
Orchestr Berg se věnuje oblasti současné hudby. Tu často kombinuje s filmem, tancem, divadlem nebo výtvarným uměním, hraje i na netradičních místech. Od svého vzniku objednal a ve světové premiéře uvedl již více než stovku novinek především mladých českých skladatelů. Orchestr založil dirigent Vrábel a za práci s ním získal mimo jiné ocenění od České hudební rady za mimořádný přínos české hudbě.