2,5 milionu korun. Přesně tolik korun stálo 220 kostýmů.

A vše se točí kolem muzikálu Kat Mydlář. Ve čtvrtek 24. února večer má očekávané muzikálové zpracování příběhu známého pražského kata Mydláře premiéru.

V 19 hodin v Divadle Broadway.

A všemu budou vévodit právě zmíněné kostýmy. Herci a zpěváci budou mít na sobě doslova skvosty. Jejich autorem je divadelní výtvarník Roman Šolce.

Šolce se nechal inspirovat módními návrháři jako například Jeanem Paulem Gaultierem či Armanim.

Nové materiály

„Kostýmy jsou moderní hlavně v tom, že jsme použili nové materiály, například koženka, kovodžínovina, džínovina, části latexu, kovové fragmenty a také speciální efekty jako jsou svítivé žíly na kostýmech,“ uvedl Šolce.

Posuďte ale sami. Kat Jan Mydlář na sebe v průběhu představení oblékne osm kostýmů. Jejich celková hodnota? Maličkost – 250 tisíc korun. Do nich se bude oblékat představitel hlavní role Daniel Hůlka, jehož alternují Bohuš Matuš a Marian Vojtko.

Pět kostýmů za zhruba 120 tisíc korun vystřídá hlavní ženská postava Dorotka (Marta Jandová, Alžběta Bartošová, Radka Fišarová).

Záporná role Žofie (Ilona Csáková, Kateřina Brožová, Olga Lounová) nosí tři kostýmy celkem za 100 tisíc korun. Záporná role „oblékla“ tuto roli do agresivní fialové barvy a to včetně fialových doplňků.

Doslova luxusně drahé jsou tři kostýmy pro Jana Jessenia (Petr Kolář, Ladislav Spilka, Zbyněk Fric). Tři kostýmy, které prezentují různé časové údobí, mají celkovou hodnotu 200 tisíc korun.

Perla na závěr

Doslova perlou ale bude závěr představení. Dorotka s Katem Mydlářem se na pódiu objeví v závěrečných kostýmech. „Já jim říkám posmrtné,“ podotkl Šolce. Kostýmy jsou speciální tím, že mají v černé látce zabudovaná světla a celý kostým svítí.

Producenty muzikálu Kat Mydlář jsou Oldřich Lichtenberg a Michal David. Ten složil k představení hudbu, texty složil Lou Fanánek Hagen.