Letos v polovině května rezignoval na funkci prezidenta a člena prezidia Herecké asociace Jiří Hromada, což zdůvodnil vážnými zdravotními problémy. Hromada vedl asociaci od roku 2011, ve funkci vystřídal herce Václava Postráneckého.

Objevil se v seriálu Arabela

Herecká asociace je členem mezinárodní herecké asociace FIA a má 967 členů. Jejím posláním a cílem je zejména ochrana a prosazování jejich profesních a odborových práv i práv výkonných umělců. Od roku 1993 uděluje prestižní Ceny Thálie, především za mimořádné umělecké výkony v uplynulém roce: v činohře, v opeře, v baletu, pantomimě či jiném tanečnědramatickém žánru a v muzikálu, operetě či jiném hudebnědramatickém žánru.
Osmačtyřicetiletý Kepka se jako dětský herec objevil v seriálu Arabela a v několika filmech. Je synovcem herce Jaroslava Kepky, synem herečky Gabriely Vránové a Jiřího Kepky, profesora matematiky. Po maturitě na gymnáziu vystudoval nejprve herectví na pražské DAMU, tam absolvoval v roce 1992, poté studoval režii na pražské FAMU, kde absolvoval v roce 1996.