„Text nicméně není tak docela divadelní hra. Byl psán jako dramatický koncept situací a materiálů, vznikl i na základě kolektivní improvizace," uvedl na dnešním setkání s novináři Schmid a doplnil, že „vychází především ze vzpomínek Fredovy taneční partnerky Ginger Rogersové, kterou hraje Jana Synková, a jejího posledního manžela v podání Oldřicha Navrátila". Mladou tančící Ginger bude s Onderem tančit Bára Skočdopolová.

Haase si zahraje Pavel Nový 

Diváky bude životním příběhem fenomenálního tanečníka provádět detektiv příběhu Petr Vršek s partnerkou Kamilou Kikinčukovou, která bude vedle postavy jeho pomocníka rovněž sestrou hlavního hrdiny.

V příběhu se objeví také osobnost Huga Haase, který se po nuceném odchodu z meziválečného Československa prosadil jako herec, scenárista, režisér a producent v Hollywoodu. Ztvární ho Pavel Nový.

V představení zazní rytmické písničky 

Žánrově se má novinka Ypsilonky pohybovat mezi vaudevillem, revuí a varieté doplněnými typickou poetikou Ypsilonky. „Jsem především tanečník společenských tanců, teď používám swingové pohyby a interpretace. I přes to, že se swingem nemám moc zkušeností, rozumím charakteru pohybu," uvedl k tomu Onder. V představení zazní rytmické písničky jako Cheek to Cheek, Night and Day nebo Puttin' on the Ritz.

Scénografem inscenace je Ondřej Zicha, žák dlouholetého kmenového scénografa Ypsilonky Miroslava Meleny. O hudební stránku a její nastudování se postaral skladatel Vráťa Šrámek a Dominik Renč. „Hudebně je však inscenace docela jiná než ty připravené s Miroslavem Kořínkem," doplnil Schmid.

Čtěte také: V Divadle v Dlouhé začíná přehlídka pro mládež Festival 13+