Filmy budou doplněny titulky. Takto se v pátek 19. srpna budou promítat Probuzení (12:45) a Zvuk zuřivosti (15:15), o den později to bude Dálnice zlodějů (13:15) a na 21. srpna se chystá Mrtvý mezi živými (11:15).

Středočeský radní pro kulturu, cestovní ruch a památkovou péči Václav Švenda (Spojenci/TOP 09) se hlásí k tomu, že kulturní akce by měly být přístupné všem lidem bez rozdílu. „Jsem proto rád, že nám vyšli organizátoři vstříc – a projekce vybraných filmů budou moci navštívit i naši neslyšící spoluobčané,“ konstatoval. Nabídku filmů pro neslyšící ocenil i radní pro oblast sociálních věcí Marin Hrabánek (ODS).

Fanoušci populární hry League of Legends obsadí Štvanici.
Fanoušci populární hry League of Legends obsadí na pět dní Štvanici

Noir Film Festival zaměřený na „černý film“ představující specifický žánr či spíše fenomén s charakteristickým dějem (jemuž nechybí ponurost a necitelnost) a zpravidla i typickým výtvarným provedením (s kontrasty černá/bílá a světlo/stín) se koná od roku 2013 na hradech na území Středočeského kraje. Tradice se začala psát na Kokoříně; letos se již podruhé v řadě bude festivalové dění hostit Český Šternberk.

Co u vás rozhodne komunální volby? Zapojte se do velké ankety Deníku ZDE.

I na Kokoříně se ale letos má promítat – alespoň jeden film v úterý 16. srpna. Festival představuje jak původní noir filmy americké produkce ze 40. a 50. let, tak pozdější snímky z celého světa, jejichž tvůrci se touto hollywoodskou klasikou inspirovali a vytvářeli vlastní „pohádky bez dobrého konce“. Včetně československé i pozdější české produkce.