„Reklamožrouti letos servírují reklamy chytré, inteligentní, exotické, ale i kontroverzní podpásovky či historické spoty. Diváci si tak vychutnají přehlídku toho nejlepšího, co reklamní svět za poslední rok vytvořil," dodala Krupičková. Diváky čeká doprovodný program. Ve hře budou konzole PlayStation či fotoaparáty Instax Mini.

Letošní výběr ukáže, jak do propagace vstupují i kulturní prvky

„Zajímavé jsou rozdíly mezi velkorozpočtovými reklamami a videi, kde tvůrci vytěžili hodně efektu z malého rozpočtu," uvedl pořadatel David Horáček. Letošní výběr podle něj ukáže, jak do propagace vstupují i prvky typické pro kulturu určité země.

Nejlepším příkladem je třeba pákistánská reklama na čaj natočená v bollywoodském stylu. Značka Nokia zase využívá trend selfie fotografií, zatímco Mercedes natočil sexy reklamu o vztahu aut.

Akce se koná každý rok 

Pětihodinové pásmo bude rozděleno do čtyř bloků se třemi přestávkami. Jde o největší nesoutěžní událost ve světě reklamy, která se koná přes 30 let, nyní ve více než 40 zemích. Poprvé se uskutečnila v roce 1981, pořadatelem byl a stále je sběratel Jean-Marie Boursicot.

Každý rok se akce koná ve více než 150 městech, Praha a Brno jsou těmi tradičními. Kromě reklam přináší svědectví o současné době. Poselství natolik jasné a srozumitelné, že překonává jazykové a kulturní rozdíly, dodal Horáček. Vstupenky na obě akce jsou v předprodejích Ticketpro, Ticketportal a SMS ticket.

Čtěte také: Divadelní projekt The Trial zaplní opravované Kino 64 U hradeb