Zatímco se včerejší úvodní díl věnoval největším rizikům spojeným se začátky nebo návraty ke sportování, v následujících osmi se ke slovu dostane běhání, posilování, aerobik, jízda na kole, turistika, bruslení na in-linech, kolektivní hry a plavání. Tedy sporty, které všichni známe a většinu z nich jsme buď zkusili, nebo dokonce aktivně provozujeme.

Otázkou je, zda je vykonáváme opravdu tak, aby prospěly našemu zdraví a abychom se při tom cítili dobře. A nespadáme třeba do kategorie těch, kterým daný sport může naopak ublížit? Na tyto i řadu dalších dotazů týkajících se konkrétní pohybové aktivity se Kateřina Neumannová snaží najít odpověď společně s přizvanými lékaři. „Pořad je určený všem zájemcům, od nejmladších až po seniory. Snažíme se radit i v obecných věcech, které jsou důležité pro všechny,“ říká Neumannová, která ve své nové roli spojila svou zálibu a hlavně svůj talent s výpověďmi odborníků na sportovní praxi a teorii. A tak se po jejím boku v pořadu objeví i několik jejích slavných kolegů sportovců – Olga Šípková, Lída Formanová, Pavel Kuka, Ilona Hlaváčková a Martina Sáblíková.

Většina záběrů se natáčela v šumavském Zadově a jeho okolí. Figuranty, kteří prezentují jednotlivé sporty, jsou tamní děti, žáci a studenti vimperského gymnázia a také tréninkoví partneři Katky Neumannové.

Cyklus, který vznikl v produkci společnosti MoHiLa Sport a k němuž namluvil komentář Miroslav Táborský, se na obrazovkách objeví vždy v úterý na ČT 2 v 17.15 (kromě státních svátků 1. a 8. 5.), reprízy pořadů mohou diváci sledovat hned následující den v 5 hodin. Druhá řada tohoto seriálu, který se bude natáčet v létě, se na obrazovkách objeví na podzim.