Hlasováním jste v každém z jedenácti regionů vybrali nejsilnější příběhy lidí, kteří mají srdce na správném místě. Ty, kteří dokážou podat pomocnou ruku, rozdávají úsměvy a dobrou náladu.

Oceněno bude 27 krajských finalistů z deníkovského novinového hlasování a sedm finalistů s největším počtem hlasů z internetového hlasování.

V galavečeru vystoupí světově uznávaný houslista Jaroslav Svěcený, část skupiny Fešáci (Tomáš Linka a Antonín Kny), zpěvák, vítěz soutěže SuperStar z roku 2005 Vlasta Horváth, Luboš Rosenkranz zpívající písně Jiřího Schelingera a zpěváci a hudebníci Luboš Odháněl a Josef Žalud z Mladé Boleslavi.

Čtyři finalisté z Prahy

close Logo projektu Řád srdce. zoom_in Za Prahu jste poslali do finále například Alenu Schutovou, která chodila na Konzervatoř Jana Deyla pro zrakově postižené. Když vedení školy v roce 2005 pořádalo koncert pro Světlušku, byla vybrána, aby program moderovala. V té době začala spolupráce Aleny s neziskovou organizací, která pomáhá nevidomým.

Roman Kvapil vystudoval veterinární vysokou školu a pracuje jako veterinář v Praze. Kromě zaměstnání se s manželkou věnoval kynologickému sportu a chovu psů. Po diagnóze roztroušené sklerózy šel kynologický sport trochu stranou, už je jen fotografem aktivit své manželky a jejich čtyřnohých kamarádů.

Josefu Zichovi je nyní 76 let a stále přednáší na strojní fakultě Českého vysokého učení technického v Praze. Je také výborný muzikant, který hraje na řadu nástrojů. V roce 1975 založil l v Ondřejově amatérský sbor a nastudoval s ním Rybovu mši vánoční.

Ačkoliv ho nemůžete znát z žádné televizní show o vaření, patří Radek Benetka mezi nejvýznamnější české kuchaře. V současnosti pracuje v hotelu Holiday Inn v Praze, kde ve své kuchyni zaměstnal i zdravotně handicapovanou Barboru.

Čtěte také: Najděme ty, kteří mají srdce na správném místě!