Hlavní program doplňují přednášky zabývající se vývojem, ale i marketingem v této oblasti zábavy a hudbou, která je nedílnou součástí her. Akce potrvá do konce letošního roku.

Výstava nabízí 150 exponátů

„Výstava obsahuje skoro 150 exponátů, které jsou hratelné,“ říká o výstavě její ředitel David Urban. Dále také upozorňuje na sekci, týkající se pouze české scény, od jejích počátků do současnosti. A nejedná se pouze o hry samotné. K vidění jsou například i repliky zbraní z her, či ilustrace související s vývojem jednotlivých titulů, takzvané artworky.

Celý projekt Game On vznikl pod záštitou anglické organizace Barbican international enterprise. „Barbican je centrum, které představuje zajímavé programy v rámci digitálního světa. Například výstavy Game On, Pixar animation, či Digital revolution,“ představil Barbican jeho ředitel Neil McConnon. „Možná se to bude zdát těžko pochopitelné, ale když se poprvé připravovala výstava Game On, byla myšlenka vystavování her v galerie poměrně kontroverzní,“ svěřil se o počátcích celého projektu McConnon. Jak sám říká, Game On byla jejich první akcí takového typu. Od roku 2002, kdy byla poprvé k vidění Londýně, zakotvila ve více jak 20 městech po celém světě.

„Já bych chtěl poděkovat, že se výstava koná v hale 40,“ nechal se slyšet náměstek primátora hlavního města Prahy Petr Dolínek. Oceňuje cíl vlastníků dostat pražany na projekty z různorodých zaměřeních do areálu tržnice. Vedení města Prahy propojili výstavu se školstvím. „Budou se zde konat dopolední programy pro školy, kde budou studenti upozorňováni na dopad her do života,“ říká Dolínek a podotýká, že hry by měli mít pouze jednu část role v životě člověka.

Tomáš Kotas