Hlavní téma veletrhu je Genius loci v literatuře. Jedním z témat veletrhu je kniha jako objekt, což může podpořit i světový trend návratu k tištěným knihám a stagnace či postupné snižování počtu prodaných elektronických knih.

Závěrečný den nabídne autogramiádu Michala Viewegha

K nejznámějším hostům letošního festivalu patřili irský spisovatel John Boyne, izraelský autor knih pro dospělé i pro děti Uri Orlev, polský a v Česku dobře známý novinář a spisovatel Mariusz Szczygiel nebo ve Švýcarsku žijící spisovatelka Corinne Hofmannová, autorka bestselleru Bílá masajka.

Závěrečný den veletrhu mimo jiné nabídne prezentaci nové audioknižní edice Mistři slova spojená s besedou s předními českými interprety Ladislavem Frejem, Pavlem Rímským, Jiřím Dvořákem a režiséry audioknih Jakubem Taberym a Milošem Vránou. V Sále audioknih představí audioknihy Melouch, Román pro muže a Román pro ženy spojená s autogramiádou nejprodávanějšího českého spisovatele Michala Viewegha.

Místem setkávání bude i vzducholoď

Na stejném místě se uskuteční beseda Vize a cíle Asociace vydavatelů audioknih, ve které budou účinkovat Michal Kočí (Audiolibrix) a zástupci Asociace vydavatelů audioknih. V Průmyslovém paláci se zájemci také mohou dozvědět, jaké je tajemství 280 kufrů cestovatele Miloslava Stingla.

Svět knihy představuje knižní novinky tuzemských nakladatelů i české a zahraniční spisovatele. V rámci jeho 23. ročníku se lidé budou moci setkat se spisovateli také v nové vzducholodi Gulliver v nedalekém centru DOX. Hlavní téma veletrhu je Genius loci v literatuře. Své stánky letos na veletrhu otevřelo na čtyři stovky vystavovatelů z třicítky zemí.