Elling je mnohými odborníky považován za nejlepšího jazzového zpěváka světa. Má na kontě 12 nominací na cenu Grammy včetně vítězství za album Dedicated to You. Je neustále předmětem zájmu na předních stránkách prestižních časopisů Down Beat nebo Jazz Times, kde pravidelně sbírá výhry v anketách kritiků.

Jedním z důvodů, proč organizátoři festivalu Ellinga pozvali, je i skutečnost, že jej doprovodí trumpetista Hill a rozšíří tak řadu trumpetových hvězd, jakými byli Wynton Marsalis, James Morrison, Terence Blanchard, Randy Brecker, Bobby Shew a Chuck Findley, kteří vystoupili na Prague Proms v minulých letech.

Letos vystoupí i legendární Chick Corea

Čtrnáctý ročník festivalu Prague Proms zahájila 19. června v pražském Obecním domě slavnostní mše Messa di Gloria. K nejočekávanějším koncertům festivalu, který pořádá Český národní symfonický orchestr (ČNSO), pak 15. července patří Musica Assoluta Ennia Morriconeho, který s ČNSO spolupracuje devátý rok.

Morricone před dvěma lety získal svého prvního Oscara za nejlepší hudbu. Akademici vybrali jako nejlepší jeho doprovod k filmu Osm hrozných režiséra Quentina Tarantina. Na jejím vzniku se také podíleli právě členové ČNSO.

S ČNSO během letošního festivalu vystoupí také legendární hudebník Chick Corea, švédský trombonista a dirigent Christian Lindberg nebo rakouský žesťový septet Mnozil Brass.

Prague Proms pořádá ČNSO od roku 2005. Uplynulých 13 ročníků navštívilo víc než 100 tisíc diváků a vystoupily na něm světové i domácí hvězdy hudby různých žánrů. Více informací se nachází na www.pragueproms.cz.