Autorem hudby k muzikálu, který byl uveden na Broadwayi i na mnoha dalších světových scénách, je anglický zpěvák a hudebník Phil Collins, jenž za tento počin získal několik prestižních cen. U nás se režie Tarzana ujal zkušený Libor Vaculík, který se svým týmem promění divadlo v africkou divočinu plnou akrobatických kousků (nebudou chybět speciální závěsy s létajícími herci coby opicemi), různých efektů i projekcí.

Živý orchestr

„Mám k dispozici výborný tým spolupracovníků, ať už jde o tvůrce kostýmů Romana Šolce nebo o Petra Hlouška, který je autorem scény a projekcí. Máme i exkluzivní obsazení, takže nic nebrání tomu, abychom udělali opravdu hezké představení. Výjimečné je také to, že budeme muzikál uvádět s živým orchestrem, což není v Praze zase až tak časté,“ uvádí Libor Vaculík.

V hlavní roli Tarzana se představí David Gránský, Peter Pecha a Vojtěch Drahokoupil. Všichni projdou náročnými zkouškami. „Tarzan bude po fyzické stránce masakr,“ odhaduje správně David Gránský.

Přiblížit se opicím

Držitel Ceny Thálie Peter Pecha už proto pečlivě dře v posilovně. V plánu má inspirovat se od hlavních postav, tedy zvířat. „Chtěl bych zachovat Tarzanovu animálnost. Možná se párkrát stavím v zoo, kde budu pozorovat gorily. V každém případě udělám maximum pro to, aby se můj Tarzan alespoň po formální stránce co nejvíc přiblížil opicím, u nichž vyrůstal,“ doplňuje Peter Pecha.

Na postavu Jane se připravují Eva Burešová, Petra Vraspírová a Ivana Korolová. „Od chvíle, co jsem roli získala, se kochám písničkami z Tarzana. Mám obrovskou radost, že české texty k nim dělá Pavel Cmíral. Už dvanáct let jsem na jeho úpravy zvyklá z ‚Disney písní‘ v dabingu a velmi ho obdivuju,“ sděluje Ivana Korolová. Další úlohy ztvární Michaela Gemrotová, Josef Vojtek, Tomáš Trapl, Dita Hořínková, Jaromír Dulava nebo Marian Vojtko.

Práva na uvádění muzikálu získalo divadlo od společnosti Walt Disney. „U scénáře a textů písní musíme v češtině přesně dodržet jejich význam, naopak nesmíme kopírovat choreografii, scénografii, kostýmy a líčení. Orchestr se však nesmí odchýlit ani o notu a jakákoliv změna musí být odsouhlasena,“ dodává ředitel divadla a výkonný producent Michal Mückstein.