Ještě jednou se tak na karlínských prknech odehraje příběh o čisté lásce mladých milenců, kteří uprostřed dvou znepřátelených gangů narážejí na nenávist, násilí a předsudky. Tento nejslavnější muzikál inspirovaný dramatem Williama Shakespeara Romeo a Julie, jehož děj je ze středověké Verony přenesen do New Yorku 50. let, měl premiéru v listopadu 2003 v popovodňovém útočišti karlínského souboru – Kongresovém centru.

Jeho režií byl pověřen Jan Pecha, choreografií Helena Brousková a hudebním nastudováním tehdejší šéfdirigent Symfonického orchestru Hudebního divadla Karlín – pan Arnošt Moulík. Poslední uvedení muzikálu West Side Story je první derniérou ve zrekonstruované budově divadla v jeho 61. sezoně, v níž se už uskutečnily dvě premiéry (12. a 13. 10. 2006 muzikál Producenti a 5. a 6. 4. 2007 muzikál Limonádový Joe aneb Koňská opera).

Karlínský soubor už navíc začíná žít přípravami na premiéru sezony 2007/2008, kterou bude v září tohoto roku operetní klenot z pera Emmericha Kálmána Čardášová princezna.