Radnice Prahy 9 pořádá zábavné odpoledne pro rodiče s dětmi už v sobotu od 15 hodin na Kolčavce v prostorech pivovaru Kilián. Připraveny jsou workshopy s vánoční tematikou Divadla Gong, malý vánoční jarmark a od 16 hodin v suterénu pohádka Petrpaslíkova divadla Jak si čerti hráli na divadlo. V 18 hodin navštíví děti Mikuláš se svými pomocníky.

V neděli přichystala Praha 7 Adventní bruslení v Malé sportovní hale na Výstavišti. „Akce má doprovodný mikulášský program. Připravená je tvořivá dílna, v níž si děti vyrobí masky čerta, anděla a Mikuláše, a také fotobudka. Děti si na památku odnesou fotografii a drobnou mikulášskou nadílku,“ uvedl mluvčí Prahy 7 Martin Vokuš. Akce začne v 15:15 a potrvá přibližně dvě hodiny. Na místě budou zdarma k zapůjčení brusle.

Na Praze 10 se organizace Mikulášských akcí ujaly místní spolky. „Celkem jsou pro děti na území Prahy 10 připravené čtyři Mikulášské, každá s trochu jiným konceptem,“ uvedl mluvčí městské části Jan Hamrník. BR divadlo připravilo v sobotu od 10:10 hodin čertovskou pohádku, andělské zpívání a mikulášskou nadílku. Než se děti vyřádí, budou dospělí čekat ve foyer divadla.

Slavnostní pondělí

Pondělní Mikulášskou odstartuje na Desítce pohádka Mikulášův kufr ve Vršovickém divadle MANA. Po ní bude následovat tradiční návštěva čerta, anděla a svatého Mikuláše, který donese nadílku pro malé i velké. Akce začne v 15 a 18 hodin. Vlastní odpolední program si připravilo i Strašnické divadlo a před rokem otevřené kulturní centrum Vzlet.

Praha 6 připravila tradiční mikulášské odpoledne. „Mikuláše oslavíme spolu s dětmi a rodiči před Skleněným palácem na náměstí Svobody. Akce proběhne 5. prosince od 16 hodin. Na hodné děti, které Mikulášovi s andělem a čertem přednesou básničku nebo zazpívají, čeká mikulášská nadílka. V rámci akce je také připraveno malování na obličej nebo speciální fotostánek s andělskou tematikou,“ říká mluvčí Prahy 6 Jiří Hannich a dodává, že na akci vystoupí dětské pěvecké a taneční sbory.

Masky, kapři, vánočky

Také Praha 8 připravila pro své nejmenší zábavné pondělní odpoledne formou Mikulášské nadílky na Ládví. „Živá muzika, vyprávění příběhu o Mikulášovi a jeho družině. Zájemci ať přijdou k adventnímu stromu na Ládví, zazpívají si s námi nejen koledy, ale užijí si vánoční atmosféru s Mikulášem, obřími anděly a jeho družinou,“ popsal Martin Šalek z Prahy 8.

Na Staroměstském náměstí se v pondělí uskuteční Mikulášská oslava od 16 hodin. Program pro děti doplní soutěžní klání o nejlepší Mikulášskou masku, chytání kapříků, pletení vánoček a vánoční houslování.

Jižní Město si připravilo Mikulášský průvod, kde se kamarádí čerti s anděly a ostatní drobotinou. Průvod vychází v pondělí v 18 hodin od Komunitního centra Matky Terezy a poputuje Centrálním parkem.

Praha 3 na pondělí od 15 hodin připravila mikulášskou pátračku na náměstí Jiřího z Poděbrad. V Infocentru Prahy 3 si děti vyzvednou hrací kartu a na náměstí najdou tři anděly, kteří jim do karty natisknou jeden verš z básničky. Za vyplněnou hrací kartu si pak u Mikuláše vyzvednou nadílku.