Fleischmann se narodil počátkem února 1952 v pražských Vršovicích, kde prožil podstatnou část svého dětství. Od poloviny 60. let žil ve Francii, kde jeho otec pracoval jako kulturní rada na československém velvyslanectví. Po potlačení Pražského jara v srpnu 1968 se jeho rodina rozhodla ve Francii usadit natrvalo.

Fleischmann je i překladatel 

Fleischmann vystudoval moderní francouzskou literaturu na pařížské Sorbonně. Řadu let pracoval ve francouzském státním rozhlase jako režisér pořadů a her. Po roce 1989 se vrátil zpět do České republiky a založil zde první formátovou soukromou stanici Evropa 2. Ačkoliv je znám hlavně jako jeden z nejvlivnějších lidí českého showbyznysu, je Fleischmann i překladatelem. Do francouzštiny přeložil například básně Jaroslava Seiferta.

Předseda Představenstva Asociace provozovatelů soukromého vysílání (APSV) a nositel francouzského titulu rytíř Řádu za umění a literaturu Michel Fleischmann je ženatý. Jeho manželkou je herečka a televizní hlasatelka Kateřina Lojdová, mají spolu dvojčata Maxe a Kláru.

Čtěte také: Pithart: Charta 77 probouzela občanskou společnost