"Vypadal jsem velmi démonicky, nepoznala by mě ani vlastní rodina. Ani já sám jsem se nepoznával," říká zpěvák.

Maxa si zahraje v Naháčích vysokoškolského profesora sociologie, který se vnitřně ztotožňuje s učením Mistra Jana Husa. A protože Naháči nejsou jen prvním multimediálním interaktivním muzikálem na světě, ale také jako první používají prvky laterny magiky 21. století prostřednictvím internetu, je do něj potřeba natočit filmové sekvence, nebo chcete-li předtáčky, které jsou nedílnou součástí děje odehrávajícího se na pódiu.

"Netušil jsem, co mě ve studiu s režisérem Tomášem Váňou čeká a nevěděl jsem ani, co to bude obnášet. Když jsem asi po hodině natáčení viděl na monitoru výsledek a pochopil režijní záměr, líbilo se mi to. Je to taková vizuelní stylizace mojí postavy v krátkých, asi třiceti až čtyřiceti vteřinových sekvencích, které se ještě budou digitálně upravovat. Rozhodně to bude velmi zajímavé," míní Maxa.

Maxu moc nebaví facebook

Zpěvák, který se zapsal do podvědomí fanynek jako svalnatý blonďák s kytarou, nebo rolí tělocvikáře v komedii Zdeňka Trošky Kameňák, vstupuje do podobného projektu poprvé. "Je to krok do neznáma. Vím sice, co je klasický muzikál, co je ovšem multimediální interaktivní muzikál, nevím. Už proto mě to láká. Týká se světa internetu a sociálních sítí a já si od toho mimo jiné slibuju, že zjistím, jak facebook funguje, protože já ho nemám. Ale ten fenomén znám, protože to vidím kolem sebe, neznám nikoho, kdo na něm není. Kluci z kapely mu propadli všichni. Já tam mám svůj profil, ale dělá mi ho kolega a vkládá tam za mě vzkazy. Je to rozhodně důležité pro komunikaci s fanoušky, ale já se musím přiznat, že mě to moc nebaví," uvádí Maxa.

Miluje svobodu a dopřává ji svým dětem

Vizáž kvůli roli vysokoškolského profesora měnit nebude, bude mít jen kostěné brýle. A také věří, že zůstane blonďákem, kterým je celý život. Jen občas jde dohola, jako třeba nedávno kvůli synovi Ivošovi. "Je mu dvanáct let a je to můj parťák, šli jsme dohola spolu. On samozřejmě facebook má. Stejně jako nejstarší jednadvacetiletá dcera. Pak mám ještě malou, pětiletou Emičku. Všichni si jdou ve svých stopách a jsou úplně nedotknutí svým tatínkem. Budoucnost je jejich věc a já je do ničeho nenutím. Zarputile něco chtít, je to, co jsem vždycky nesnášel. Miluju svobodu a dopřávám ji svým dětem v rámci svých možností. Samozřejmě jejich svoboda končí s první blbou známkou, kterou přinesou ze školy, ale musí vědět, že to takhle chci. Že chci, aby studovaly, aby byly vzdělané. Sám jsem studoval a vím, že mi to v životě hodně přineslo," tvrdí Maxa.

Zkoušky začnou v polovině srpna

Polovinu léta stráví koncertováním s kapelou, nebo svými recitály, které coby kytarista a bývalý folkař zvládne odehrát úplně sám, druhou už se bude věnovat zkoušení Naháčů. Zkoušky začínají v polovině srpna v Divadle Goja Music Hall, kde se muzikál bude od 4. října také hrát. Vstupenky na něj jsou již od 26. května k mání v předprodeji na stránkách www.nahaci.profi.cz. Vedle Martina Maxy se můžete těšit také na Danielu Šinkorovou, Sisu Sklovskou, Michala Kavalčíka alias Rudu z Ostravy, Zbyňka Drdu nebo Terezu Aster Vágnerovou.

Čtěte také: Slávek Boura byl v zajetí dvou žen