Má vlast cestami proměn představuje skutečné proměny zajímavých míst v České republice a na Slovensku, ať už se je podařilo opravit, upravit či zvelebit, nebo jim přímo vdechnout nový život díky rekonstrukcím k dalšímu využití; často i díky přičinění místních obyvatel. Tyto proměny představuje putovní výstava na venkovních panelech, jež prezentují rozmanité úpravy nejrůznějších staveb a míst: od církevních objektů a dalších památek přes obecní úřady, školy, zastávky, multikulturní centra, náměstí a návsi až po krajinářské úpravy v parcích a sadech. Celkově výstava přibližuje 91 proměn – přičemž často jde nejen o představení výsledků úsilí lidí, ale i o pozvánky k návštěvě méně známých míst. Znáte třeba Pacholecký rybník v Hvožďanech nebo areál mlýna v Nové Vsi-Vepřeku? I tyhle středočeské lokality určitě stojí za vidění. Celkově je Středočeský kraj zastoupen rovnou desítkou staveb.

Během putování po celé republice, organizované pořádajícím spolkem Cestami proměn ve spolupráci s místními partnery, zavítají výstavní panely i do středočeských obcí a měst; k vidění budou jak na veřejných prostranstvích, tak třeba v areálech krajských muzeí a galerií. Setkat se s touto expozicí je ale možné i na úřadech, hradech, zámcích – nebo třeba na nádržích.

Do 12. července zůstanou všechny panely na Strahově, pak se jednotlivé kolekce vydají na putování republikou. V červenci budou proměny k vidění v Mukařově na Praze-východ a u zámku v Načeradci na Benešovsku, v srpnu dojde na Vepřek na Mělnicku či zámek v Brandýse nad Labem opět na Praze-východ.