Na „svého Lipana" se připravili i herci z MDP, kteří mu na jeviště přinesli ředitelské křeslo Jana Wericha z druhé poloviny 50. let. Primátor Bohuslav Svoboda ho pak jmenoval čestným ředitelem MDP.

Jubilant poté přijal gratulaci od ministryně kultury Aleny Hanákové, předsedkyně Sněmovny Miroslavy Němcové a předsedy Senátu Milana Štěcha. Dostal dva dorty včetně jednoho z rodného Pelhřimova.

„Miliony lidí jsi naučil věrnosti a lásce ke kumštu, který jsi před více než 70 lety začal dělat. Od té doby tě lidé milují a ctí," řekl Lipskému jeho bývalý kolega Václav Postránecký.

Herecká legenda

Lubomír Lipský patří k hereckým legendám. Členem Městských divadel pražských se stal už v roce 1950 a během třiašedesáti sezon tu ztvárnil 116 rolí. Spoustu z nich připomínají fotografie ve foyeru. Doplňují je ceny, které získal – včetně dvou prestižních Thálií a Ceny Františka Filipovského za dabing. Významná je i jeho umělecká činnost ve filmu – objevil se ve více než stovce titulů, a na jiných divadelních scénách, což čítá dalších osmdesát rolí.

Před týdnem mu gratulovali kolegové z Divadla na Jezerce, kde hostuje jako sluha Brasset v komedii Charleyova teta. Ještě 30. dubna odpoledne mu stihnou blahopřát v Divadle U Valšů po představení Manžel pro Opalu. V komedii, ve které spolu s ním hrají Květa Fialová a Naďa Konvalinková, ztvárnil kapitána Moneyho, který utekl z domova pro přestárlé.

Jubilant bude také hostem Jana Rosáka v zábavném pořadu Barrandovský videostop, který tato televize odvysílá 20. dubna večer. „Tématem budou právě filmy, v nichž Lipský hrál. Například Čtyři vraždy stačí, drahoušku, Zabil jsem Einsteina, pánové…, Šest medvědů s Cibulkou a Saturnin. Diváci se mohou těšit i na Naďu Konvalinkovou, Ladislava Trojana a Jana Skopečka. Posledně dva jmenovaní se s ním objevili v prvním tuzemském seriálu Tři chlapi v chalupě," řekla médiím mluvčí televize Barrandov Martina Slavíková.