Tradiční přehlídku divadla Studio DVA zahájí na Letní scéně Vyšehrad pre- miéra francouzské komedie Georgese Feydeaua Brouk v hlavě. Režie se ujal Milan Schejbal, který již s divadlem spolupracoval na úspěšném Poprasku na laguně.

Nejhranější dílo francouzského dramatika patřící mezi nejslavnější situační komedie všech dob obsadil režisér vskutku hvězdně. Vedle Filipa Blažka, Jitky Schneiderové a Romana Štabrňáka v hlavních rolích se dále objeví Michal Slaný, Štěpán Benoni, Berenika Kohoutová, Jiří Ployhar, Mojmír Maděrič, Anna Fixová, Lucie Pernetová či Petr Pěknic.

Potrestaní záletníci 

Co mají společného téměř dokonalý manžel pan Champboisy s poněkud slaboduchým hotelovým sluhou Boutonem, jak dopadnou záletníci a čím budou potres- táni, se diváci dozvědí v rámci pětadvaceti repríz. Poté se hra z Letní scény Vyšehrad přesune na jeviště divadla Studio DVA.

Kromě Brouka v hlavě se na programu slavností objeví i osvědčené tituly z minulých let. Jsou jimi hry Patrika Hartla 4 sestry a Hovory o štěstí mezi čtyřma očima, ale také další vztahové komedie Vše o mužích či Kutloch aneb I muži mají své dny. Chybět nebude ani italská komedie Carla Goldoniho Poprask na laguně. Svoji stand-up comedy Cele- brity uvede pod širým nebem i Ondřej Sokol.

Komedie O lásce 

Vyšehrad bude letos hostit také Karla Rodena a Janu Krausovou. Ti zde odehrají kultovní představení Otevřené manželství, oblíbenou komedii Sex pro pokročilé a její volné pokračování Vzhůru do divočiny. Na tři večery se vrátí i jejich zderniérovaná francouzská komedie O lásce.

Diváci se dočkají i 14 repríz loňského hitu Líbánky na Jadranu, který bude (až na tři reprízy) z kapacitních důvodů odehrán v kamenném divadle.

Bárta i Absolonová 

Již poosmé jsou připravena i hudební setkání pod širým nebem. Tradičně zazpívá slo- venská šansoniérka Szidi Tobias, chybět nebude Dan Bárta a Robert Balzar Trio, Hana Zagorová a Monika Absolonová.

Hrát se bude také na domovské scéně divadla Studio DVA na Václavském náměstí, kde se mimo jiné uskuteční i pátý ročník Léta slovenských hvězd. Letošní novinkou je otevření další letní scény. Na Tvrzi Divice nedaleko Loun se odehrají čtyři představení.

Vše korunuje dobrá zpráva, že vyšehradské hlediště projde úpravou, která spočívá v zajištění nových laviček. „Pevně věříme, že do začátku našeho letního hraní bude všechno dokončeno a divákům tak budeme moci v rámci číslované zóny nabídnout tolik žádané sezení s opěrátkem,“ říká producent přehlídky Michal Hrubý.