O bratislavskou inscenaci prý organizátoři usilovali dvě sezony, ale podařilo se to až letos. „Večer tříkrálový je jednou z nejúžasnějších Shakespearových her. Každá postava je osamocená a hledá své štěstí. V tomto textu se asi nejvíc rýsuje rovnováha mezi komedií a tragédií," podotkla režisérka Enikő Eszényiová. Tento Shakespearův text inscenovala jako dynamickou a energickou komedii, v níž dominantní roli plní hudba.

Většina účinkujících proto zvládá hru na hudební nástroje. V hlavních rolích se představí například Judita Bárdosová, známá českým divákům hlavní rolí ve filmu Fairplay, Danica Jurčová a Roman Poláčik. Slovenské kolegy doplňují čeští herci Jan Konečný jako Šašek Feste a letos poprvé v roli Malvolia Ladislav Špiner, držitel Ceny Thálie za rok 2010.

Hit loňské sezony

„Na Letní scénu Hudební a taneční fakulty AMU na Malostranském náměstí zavítá od 29. července hit loňské sezony Mnoho povyku pro nic v režii Jiřího Menzela. Komedie o lásce, intrikách a lžích přináší příběh plný překvapení, milostných zvratů, důvtipných pletich i zákeřných pomluv. Diváci se tak opět mohou těšit na dva pošetilé strážníky Šťovíčka a Puškvorce v podání Leoše Nohy a Petra Čtvrtníčka," uvedl mluvčí přehlídky Pavel Turner.

V dalších rolích se představí Petra Horváthová, Václav Jílek, Lenka Zahradnická, Radúz Mácha, Jan Révai či Pavel Nový. Mnoho povyku pro nic se bude hrát v Praze od 29. července do 20. srpna.

Shakespearovské slavnosti potrvají v Praze do 5. září. Více informací ZDE.